Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Obowiązkowe przerwy w pracy dla kierowców Ubera w UK

Obowiązkowe przerwy w pracy dla kierowców Ubera w UK
Kierowcy Ubera będą musieli przestrzegać obowiązkowej przerwy. (Fot. Getty Images)
Uber zdecydował o wprowadzeniu obowiązkowych przerw w pracy dla kierowców na obszarze Wielkiej Brytanii po dziesięciu godzinach jazdy. To krok w stronę zmiany wizerunku firmy w związku z krytyką ze strony regulatorów transportu.
Reklama

Po każdym dziesięciogodzinnym cyklu pracy, kierowcy będą zobowiązani do sześciogodzinnej przerwy. Do przestrzegania nowych zasad kierowcy Ubera w Wielkiej Brytanii będą zobowiązani od początku przyszłego tygodnia.

Niedawno Uber poinformował, że w Wielkiej Brytanii jedna trzecia z ponad 50 tys. zarejestrowanych kierowców pracuje więcej niż 40 godzin tygodniowo. Z kolei osiem procent świadczących usługi dla Ubera kierowców za kółkiem spędza więcej niż 60 godzin.

Jak stwierdził przedstawiciel brytyjskiego oddziału firmy, to nie jedyne zmiany, jakie Uber planuje wprowadzić w nadchodzących miesiącach - nie ujawnił jednak w tym temacie więcej szczegółów.

Tymczasem agencja prasowa CTK podaje, że decyzja Ubera jest formą odpowiedzi na krytykę, z jaką firma spotkała się ze strony regulatora transportu w Londynie (TfL), ale też innych podmiotów.

Uber był krytykowany między innymi za uchylanie się od przestrzegania przepisów prawa pracy, a także sprowadzanie ryzyka na swoich klientów poprzez oferowanie przejazdów wykonywanych przez przemęczonych, nieuważnych kierowców. Jak informuje CTK, w niektórych krajach - takich jak Węgry czy Dania, firma została zmuszona do zaprzestania działalności. Ciemne chmury nad Uberem zbierają się również w Czechach, gdzie przeciwko działalności tego operatora protestują taksówkarze. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama