Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

O2 wciąż ma problemy? Nie można wysyłać SMS-ów

O2 wciąż ma problemy? Nie można wysyłać SMS-ów
O2 ma 25 milionów bezpośrednich klientów. (Fot. Getty Images)
Użytkownicy O2 na Wyspach nadal zgłaszają problemy z siecią. Dziś w południe wciąż nie mogli wysyłać wiadomości tekstowych - informuje Standard.co.uk.
Reklama

Drugi co do wielkości operator mobilny w kraju poinformował dzisiaj o godz. 5:30 nad ranem, że wczorajsza awaria systemu 4G została naprawiona. Jednak wielu klientów wciąż narzeka na problemy z telefonami komórkowymi.

Pewna liczba osób twierdzi, że nadal nie może wysyłać wiadomości tekstowych. O2 informuje, że otrzymała takie skargi od "małej grupy klientów" i bada problem.

Według użytkowników, wiadomości są dostarczane, ale jednocześnie przychodzi komunikat, że SMS nie dotarł. Przez błędną informację klienci wysyłają wiadomości nawet po kilka razy.

"Tylko niewielka część klientów zgłosiła problemy z wysyłaniem wiadomości tekstowych" - poinformował rzecznik O2, cytowany przez Standard.co.uk. "Zdecydowana większość jest wysyłana i odbierana z powodzeniem, a nasze zespoły techniczne prowadzą dochodzenie. Nasze usługi transmisji danych 3G i 4G działają już normalnie" - dodał.

O2 ma 25 milionów bezpośrednich klientów, ale świadczy również usługi dla sieci Sky, Tesco, Giffgaff i Lycamobile. W sumie obsługuje ok. 32 milionów osób.

Jak informuje BBC, kierownictwo O2 nie podjęło jeszcze decyzji, w jaki sposób operator telefonii komórkowej zrekompensuje klientom brak dostępu do internetu. Jednak rzecznik sieci zgodził się, że roszczenia dotyczące strat leżą po stronie O2.

Klienci powinni mieć możliwość ubiegania się o rekompensatę np. w przypadku, jeśli ponieśli koszty bankowe, ponieważ nie byli w stanie przesłać swoich pieniędzy lub opłacić rachunku za pomocą telefonu. Musi to jednak być strata, którą można udowodnić.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama