Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nożownik zaatakował byłego prezydenta Siedlec

Nożownik zaatakował byłego prezydenta Siedlec
Stan byłego prezydenta Siedlec ulega stabilizacji. (Fot. Flickr)
Były prezydent Siedlec Wojciech Kudelski trafił dzisiaj do szpitala w stanie bezpośrednio zagrażającym jego życiu po tym, jak został zaatakowany nożem przez nieznanego mężczyznę. Kudelski miał rozległe rany w okolicy brzusznej. Na tę chwilę jego stan jest stabilny.
Reklama

Były prezydent Siedlec został zaatakowany dzisiaj przed godz. 8:00 czasu lokalnego. Sprawca zbiegł i był poszukiwany przez policję. Były prezydent z obrażeniami ciała trafił do szpitala i przebył operację. Wczesnym popołudniem funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napaść na Kudelskiego.

Mariusz Mioduski z siedleckiego szpitala wojewódzkiego przekazał dziennikarzom, że stan byłego prezydenta Siedlec ulega stabilizacji. "Pacjent w tym momencie wydaje się, że już się ustabilizował. Wymaga oczywiście obserwacji i intensywnego leczenia, podawania odpowiednich leków" - wskazał.

Lekarz przekazał też, że rozmawiał z rannym samorządowcem. "Osobiście z nim rozmawiałam. Tylko tyle mówił, że czuje się już lepiej" - dodał Mioduski.

Pytany o charakter obrażeń, których doznał Kudelski odpowiedział, że rany te w sposób bezpośredni zagrażały jego życiu. "O charakterze tych obrażeń nie mogę informować. Takie informacje przekaże prokuratura" - podkreślił.

Mioduski zaznaczył, że były prezydent Siedlec pozostanie w szpitalu. "W dniu dzisiejszym pozostanie na sali pooperacyjnej. W dniu jutrzejszym, w zależności od jego stanu zdrowia, będą podjęte przez lekarzy decyzje, co do dalszego postępowania z pacjentem, ewentualnie przekazania go do dalszych oddziałów" - dodał.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W 2018 r. został wybrany na radnego sejmiku województwa mazowieckiego z listy PiS.

To już kolejny atak nożownika na polskiego urzędnika. Podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mężczyzna uzbrojony w nóż wtargnął na scenę i śmiertelnie ranił prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

 

  Komentarze


  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama