Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nożownik w centrum Sydney. Krzyczał "Allahu akbar"

Nożownik w centrum Sydney. Krzyczał "Allahu akbar"
Mężczyznę powstrzymali przechodnie, których policja nazwała "bohaterami". (Fot. Getty Images)
Jedna kobieta została ranna w wyniku ataku nożem, do którego doszło dzisiaj w centrum Sydney - informuje tamtejsza policja. Sprawca, który usiłował zadać rany także innym ludziom, został aresztowany. Według świadków i policji, krzyczał 'Allahu akbar'.
Reklama

"Mamy kobietę z raną kłutą pleców, która jest opatrywana przez ratowników medycznych i jedzie do szpitala" - przekazał dziennikarzom komendant policji Nowej Południowej Walii, Gavin Wood. Dodał, że życiu rannej nie grozi niebezpieczeństwo.

Policja zaznacza, że na razie nie są znane motywy sprawcy. Zdaniem Wooda, atak nie był sprowokowany, a napastnik działał w pojedynkę. Komendant podkreślił jednocześnie, że mężczyznę powstrzymali przechodnie, których nazwał "bohaterami".

Opublikowane na Twitterze nagrania zdarzenia ukazują młodego mężczyznę biegającego po skrzyżowaniu, który następnie wskakuje na maskę samochodu i wymachuje jakimś przedmiotem, prawdopodobnie nożem. Gdy pojazd rusza, napastnik spada na ziemię, a przy nim pojawia się osoba z krzesłem. Na innym nagraniu tego samego mężczyznę przytrzymuje na ziemi kilka osób z dwoma krzesłami.

Okolica, gdzie doszło do zdarzenia, jest obecnie zamknięta dla ruchu; na miejscu jest wielu policjantów.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.08.2019
  GBP 4.753 złEUR 4.352 złUSD 3.920 złCHF 4.007 zł

  Sport


  Reklama