Menu

Nożownik w centrum Sydney. Krzyczał "Allahu akbar"

Nożownik w centrum Sydney. Krzyczał "Allahu akbar"
Mężczyznę powstrzymali przechodnie, których policja nazwała "bohaterami". (Fot. Getty Images)
Jedna kobieta została ranna w wyniku ataku nożem, do którego doszło dzisiaj w centrum Sydney - informuje tamtejsza policja. Sprawca, który usiłował zadać rany także innym ludziom, został aresztowany. Według świadków i policji, krzyczał 'Allahu akbar'.
Reklama

"Mamy kobietę z raną kłutą pleców, która jest opatrywana przez ratowników medycznych i jedzie do szpitala" - przekazał dziennikarzom komendant policji Nowej Południowej Walii, Gavin Wood. Dodał, że życiu rannej nie grozi niebezpieczeństwo.

Policja zaznacza, że na razie nie są znane motywy sprawcy. Zdaniem Wooda, atak nie był sprowokowany, a napastnik działał w pojedynkę. Komendant podkreślił jednocześnie, że mężczyznę powstrzymali przechodnie, których nazwał "bohaterami".

Opublikowane na Twitterze nagrania zdarzenia ukazują młodego mężczyznę biegającego po skrzyżowaniu, który następnie wskakuje na maskę samochodu i wymachuje jakimś przedmiotem, prawdopodobnie nożem. Gdy pojazd rusza, napastnik spada na ziemię, a przy nim pojawia się osoba z krzesłem. Na innym nagraniu tego samego mężczyznę przytrzymuje na ziemi kilka osób z dwoma krzesłami.

Okolica, gdzie doszło do zdarzenia, jest obecnie zamknięta dla ruchu; na miejscu jest wielu policjantów.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.12.2019
  GBP 5.053 złEUR 4.272 złUSD 3.850 złCHF 3.896 zł

  Sport


  Reklama