Menu

Nowy trener IBB Polonii Londyn

Nowy trener IBB Polonii Londyn
Londyńczyków pod swoje skrzydła w sezonie 2019/20 weźmie Vangelis Koutouleas. (Fot. sandsphotos.co.uk)
W minionym sezonie IBB Polonia Londyn wywalczyła wiele siatkarskich nagród pod wodzą Simona Loftusa. Jednak przyszedł czas na zmiany, a szkoleniowiec nie będzie dłużej prowadził londyńskiej drużyny. Zastępstwa nie trzeba było długo szukać.
Reklama

Loftus rozstaje się z klubem po zdobyciu najważniejszego trofeum w dziejach brytyjskiej klubowej siatkówki oraz tuż przed historycznym debiutem w siatkarskiej Lidze Mistrzów. 

"To był dla nas bardzo udany sezon. Trener zapisał kolejną ważną i piękną historię. Pod jego wodzą zdobyliśmy dla klubu i całej brytyjskiej siatkówki pierwszy europejski złoty krążek. Praca, którą włożył w prowadzenie drużyny, na pewno przyniesie efekty w przyszłości. Dziękuję za ten wspólnie spędzony rok i życzę mu pomyślności" - skomentował Bartek Łuszcz, prezes IBB Polonii Londyn.

Odejście Simona Loftusa z klubu pozostawiło wakat na stanowisku pierwszego trenera. Zastępstwa nie trzeba było szukać długo. Londyńczyków pod swoje skrzydła w sezonie 2019/20 weźmie Vangelis Koutouleas. Ten były siatkarz ze sporym dorobkiem zawodowym, a teraz szanowany w środowisku trener był już w poprzednich latach związany z klubem. Prowadził drużynę podczas jej występów na brytyjskich parkietach.

Nowy sezon, nowe wyzwania. (Fot. sandsphotos.co.uk)

Teraz przed Grekiem nowe wyzwania. W październiku IBB Polonia zadebiutuje w prestiżowych klubowych rozgrywkach europejskich - siatkarskiej Lidze Mistrzów. Nowy trener nie kryje ekscytacji przed udziałem w tym turnieju i zapowiada pełną motywację oraz ciężką pracę z zawodnikami, by jak najlepiej zaprezentować się na parkiecie.

"Cieszę się, że powracam do drużyny i ponownie obejmę stery. Ekscytacja jest tym większa, że klub ciągle się rozwija i nie osiada na laurach. Przede mną trudne zadanie - walka w Lidze Mistrzów, ale jestem pozytywnie nastawiony do tego wyzwania. Postaram się jak najlepiej przygotować drużynę i zaprezentować nas z dobrej strony. Mamy z klubem wspólne cele i patrzymy w tym samym kierunku. Myślę, że przed nami ciekawa przyszłość i żadna ze stron nie będzie żałować współpracy" - przyznał Vangelis Koutouleas.

Koutouleas już niedługo rozpocznie przygotowania do nowego sezonu.Tymczasem zawodnicy IBB Polonii Londyn dalej korzystają z wakacyjnej przerwy. Do treningów z nowym szkoleniowcem powrócą pod koniec sierpnia.

Terminarz meczów stołecznego klubu nie jest jeszcze znany. Wiadomo natomiast, że pierwszy wyjazdowy mecz w CEV Champions League odbędzie się pod koniec października. Wszystkie szczegółowe informacje będą sukcesywnie pojawiać się na kanałach społecznościowych drużyny ze stolicy Anglii.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.12.2019
  GBP 5.065 złEUR 4.278 złUSD 3.857 złCHF 3.899 zł

  Sport


  Reklama