Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nowy sklep IKEA w Londynie już otwarty

Nowy sklep IKEA w Londynie już otwarty
W nowym sklepie zatrudnienie znalazło ok. 500 osób. (Fot. Getty Images)
Szwedzki gigant meblowy po ponad 14 latach przerwy otworzył swój kolejny wielkopowierzchniowy sklep w brytyjskiej stolicy. Mieści się on w Greenwich w południowo-wschodniej części miasta.
Reklama

Nowy sklep o powierzchni 344 tys. m2 znajduje się w Millennium Way Retail Park zaledwie pięć minut jazdy autobusem od stacji metra North Greenwich. Pracę znalazło w nim 500 osób - informuje Homesandproperty.co.uk.

Placówka w Greenwich chce być najbardziej "eko" IKEĄ w Wielkiej Brytanii. Sklep posiada zielone przestrzenie, ogród na dachu, a także laboratorium edukacyjne, w którym klienci mogą nauczyć się, jak przedłużyć żywotność produktów.

Przy budowie placówki zastosowano m.in. panele fotowoltaiczne, zbieranie wody opadowej i oczyszczanie wody szarej w celu zmniejszenia zużycia wody o 50 procent.

Poza tym, IKEA Greenwich zachęca odwiedzających do korzystania z transportu publicznego. Jednak pierwsi klienci sklepu najwyraźniej nie zauważyli znaków "zostaw samochód w domu", ponieważ w dniu otwarcia parking na 1 017 aut pękał w szwach.

Nowa IKEA jest otwarta od poniedziałku do piątku od godz. 10:00 do 22:00; w soboty od 9:00 do 22:00, a w niedziele w godzinach 11:00-17:00.

Autobusy spod samego sklepu do stacji North Greenwich (linia Jubilee) kursują w dni powszednie co 1,5 minuty (co 2,5 minuty w niedziele). Podróż trwa 5-10 minut. 

Najbliższe stacje kolejowe to oddalona o 11 minut spacerem Westcombe Park, a także Charlton, która znajduje się 10 minut jazdy autobusem od nowego sklepu. 

Dla mieszkańców dzielnicy Greenwich dostawy będą realizowane przez całą dobę, a przez pierwsze 10 tygodni od otwarcia zapłacą za nią 15 funtów (zwykle 35 funtów).

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama