Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Norwegia: Wycieczkowiec wysłał SOS. Na pokładzie 1 300 pasażerów

Norwegia: Wycieczkowiec wysłał SOS. Na pokładzie 1 300 pasażerów
Wycieczkowiec dryfuje na odcinku wybrzeża między miastami Alesund i Trondheim. (Fot. Getty Images)
Trwa ewakuacja pasażerów statku wycieczkowego 'Viking Sky', który wczoraj po awarii silnika zaczął dryfować w pobliżu środkowej części zachodniego wybrzeża Norwegii. Akcję ratowniczą utrudnia szalejący sztorm i silny wiatr.
Reklama

Wycieczkowiec dryfuje na odcinku wybrzeża między miastami Alesund i Trondheim. Ludzie są podejmowani z pokładu przez śmigłowce pojedynczo, co znacznie wydłuża akcję ratunkową. Ratownicy oceniają, że potrwa ona co najmniej kilka godzin.

W akcji ratunkowej uczestniczy, poza śmigłowcami, kilka jednostek pływających. Przebywający na wybrzeżu świadek przekazał mediom, że "Viking Sky" zdołał częściowo odzyskać zdolność manewrową.

Uratowana pasażerka: "Nigdy nie doświadczyłam czegoś podobnie przerażającego". (Fot. Getty Images)

Janet Jacob, jedna z uratowanych pasażerek wycieczkowca, przyznała, że "bardzo się bała". "Nigdy nie doświadczyłam czegoś podobnie przerażającego" - dodała. Większość pasażerów wycieczkowca to Brytyjczycy i Amerykanie.

Jak poinformowały wczoraj późnym wieczorem norweskie służby ratownicze, w rejonie awarii wycieczkowca "Viking Sky", awarii uległ drugi statek, frachtowiec "Hagland Captain".

Do ewakuacji dziewięcioosobowej załogi frachtowca skierowano dwa z pięciu z pięciu śmigłowców uczestniczących w ewakuacji 1 300 pasażerów wycieczkowca. Obie jednostki doznały awarii silników.

Akcję ratowniczą utrudnia szalejący sztorm i silny wiatr. Statkom grozi zepchnięcie przez fale na skaliste wybrzeże, na którym znajduje się wiele wysepek i podwodnych raf.

Przez Zatokę Hustadvika przebiega szlak żeglugowy łączący porty Molde i położony bardziej na północ Kristiansund. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama