Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Norwegia: Wielka Brytania powinna pozostać jak najbliżej wspólnego rynku

Norwegia: Wielka Brytania powinna pozostać jak najbliżej wspólnego rynku
Norwerska premier podkreśliła wagę współpracy z Wielką Brytanią. (Fot. Getty Images)
Premier Norwegii Erna Solberg wyraziła nadzieję, że Wielka Brytania po wyjściu z UE pozostanie 'najbliżej jak tylko się da' jednolitego rynku europejskiego, którego Norwegia jest częścią, choć nie należy do UE.
Reklama

"To będzie najprostsza droga do wspólnej pracy w przyszłości" - przekazała agencji Reutera Solberg w kuluarach konferencji biznesowej, odnosząc się do negocjowanej umowy regulującej stosunki Wielkiej Brytanii z UE po Brexicie.

W przeciwnym razie Oslo "gotowe jest negocjować we wszelkich obszarach" nieobjętych umową między Londynem a Brukselą. Norwegia ma "dobrą współpracę zarówno z Wielką Brytanią jak i z UE" - zadeklarowała premier.

Norwegia to największy producent ropy i gazu w Europie Zachodniej, eksportujący surowce energetyczne do wielu państw europejskich, w tym do Wielkiej Brytanii. Solberg uważa, że Brexit nie będzie miał wpływu na handel surowcami.

Norwegia nie należy do UE, ale jest członkiem Europejskiego Obszaru Gospodarczego, opierającego się na swobodzie przepływu ludzi, kapitału, towarów i usług.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama