Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Norwegia: Pierwszy w historii napad na bank na Spitsbergenie

Norwegia: Pierwszy w historii napad na bank na Spitsbergenie
Do nietypowego rozboju doszło tuż przed świętami. (Fot. Getty Images)
W miejscowości Longyearbyen na Spitsbergenie wczoraj rano doszło do pierwszego w historii tej należącej do Norwegii wyspy napadu na jedyny działający tu bank.
Reklama

"Napastnik był uzbrojony. Został jednak bardzo szybko schwytany i już tego samego dnia wysłany do aresztu na lądzie stałym w Tromso" - poinformował telewizję publiczną NRK Terje Carlsen, rzecznik gubernatora archipelagu Svalbard, którego Spitsbergen jest największą wyspą.

Wyjaśnił, że w miejscowej społeczności liczącej ok. 2,1 tys. stałych mieszkańców wszyscy się doskonale znają, więc "jak na filmowym westernie obcy został natychmiast wskazany, obezwładniony i zatrzymany".

"Zrabowana została pewna suma gotówki, lecz ze względu na prowadzone śledztwo nie możemy podać (sumy), jak również narodowości napastnika, który nie jest mieszkańcem Svalbardu" - przekazał Carlsen NRK.

Stacja przypomniała też o niskim poziomie przestępczości na Spitsbergenie, mimo że większość mieszkańców Longyearbyen jak "na dzikim zachodzie" chodzi na co dzień uzbrojona z powodu zagrożenia ze strony białych niedźwiedzi.

NRK pokazała też drzwi jedynego w całym archipelagu banku "Sparebank 1", na których widnieją duże tablice z zakazem wnoszenia do środka broni i przekreślonymi rysunkami karabinów i pistoletów.

 

  Komentarze


  • Willys
   22 grudnia 2018, 21:08

   czyli inżynier lub lekarz z wiadomych krajów haha

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama