Nokaut Krafta w 1. serii! Polacy z Pucharem Narodów

23-latek z Salzburga w sezonie 2016/17 triumfował w ośmiu konkursach. (Fot. Getty Images)
Kamil Stoch zajął piąte miejsce w ostatnim w sezonie konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft, który triumfował w klasyfikacji końcowej cyklu. Polska wygrała w Pucharze Narodów.

Stoch w Pucharze Świata uplasował się na drugiej pozycji.

Drugie miejsce w dzisiejszym konkursie wywalczył Niemiec Andreas Wellinger, a trzecie Japończyk Noriaki Kasai. Serię finałową przerwano z powodu zbyt silnego wiatru.

23-latek z Salzburga w sezonie 2016/17 triumfował w ośmiu konkursach, Stoch ma w dorobku o jedną wygraną mniej.

Pierwszą serię rozegrano w niezłych warunkach atmosferycznych, wiatr nie wypaczył rywalizacji. Stoch uzyskał 222,5 m, a najdalej - na 250. metrze wylądował Kraft i zdecydowanie prowadził w zawodach. Stoch tracił do niego 27,5 pkt.

Na początku serii finałowej nad skocznią pojawiły się chmury, zaczął wiać wiatr. Skoki zdołało oddać ośmiu zawodników, wśród nich Jan Ziobro, który osiągnął 200 m. Najdalszy skok - 226 m miał Słoweniec Jernej Damjan. Gdy wiatr w porywach zaczął przekraczać 4,5 m/s. dyrektor Pucharu Świata Austriak Walter Hofer zdecydował się, ze względów bezpieczeństwa zawody zakończyć.