Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

No visas needed for Polish football fans

No visas needed for Polish football fans
Mundial potrwa od 14 czerwca do 15 lipca. (Fot. Getty Images)
Polish football fans travelling to World Cup in Russia don't need visas, says Foreign Office in Poland.
Advertisement
News available in Polish

Mundial potrwa od 14 czerwca do 15 lipca, a fani futbolu będą mogli wjechać bez wiz w okresie od 4 czerwca do 15 lipca, a do 25 lipca powinni opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej.

Jak poinformował w komunikacie MSWiA, wjazd i wyjazd z terytorium Rosji będzie możliwy na podstawie ważnego dokumentu potwierdzającego tożsamość (paszport) oraz tzw. paszportu kibica czyli FAN-ID. Jest to dokument - spersonalizowana karta widza, a mogą ją otrzymać jedynie posiadacze biletów na spotkania MŚ.

Dowód osobisty nie może być używany jako dokument uprawniający do wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej.

Wzór FAN-ID dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej fan-id.ru. Specjalnie dla kibiców zostaną uruchomione punkty na każdym z przejść granicznych, w których będzie można uzyskać specjalną kartę.

Identyfikator FAN-ID jest obowiązkowy dla wszystkich kibiców udających się na piłkarski mundial. Uprawnia jego posiadacza do bezpłatnych przejazdów w miastach-gospodarzach w dni meczowe. Bez niego nie będzie można także wejść na stadion.

W Kaliningradzie odbędą się cztery mecze: 16 czerwca Chorwacja-Nigeria, 22 czerwca Serbia-Szwajcaria, 25 czerwca Hiszpania-Maroko, 28 czerwca Anglia-Belgia.

 
    Advertisement
    Advertisement
    Rates by NBP, date 14.08.2018
    GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

    Sport


    Advertisement