Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Nine in 10 UK employers struggling to find skilled workers

Nine in 10 UK employers struggling to find skilled workers
Utrudniony dostęp do wykształconych pracowników ma negatywny wpływ na brytyjskie przedsiębiorstwa. (Fot. Thinkstock)
Nine in 10 employers struggle to recruit the skilled staff they need, with Brexit set to have a 'disastrous' impact on the UK's ability to compete, a survey has found.
Advertisement
News available in Polish

"W ciągu najbliższych pięciu lat potrzebna będzie znaczna liczba dodatkowych specjalistów, jednak dwie trzecie brytyjskich pracodawców uważa, że problemy z kompletowaniem wykwalifikowanych zespołów w ciągu najbliższych lat pozostaną takie same lub się pogłębią” - przekazał "The Independent”.

Przedsiębiorcy obawiają się ponadto, iż brak wyspecjalizowanej kadry wpłynie na obniżenie produktywności.

"Problem ten był najczęściej wskazywany przez ankietowanych. Zdaniem 46% z 1 tys. respondentów, Brexit spowolni rozwój biznesów. Pracodawcy chcieliby widzieć więcej wsparcia ze strony rządu oraz brytyjskiego systemu edukacji w dostarczaniu potrzebnych umiejętności” - kontynuuje dziennik.

Jako rozwiązanie problemu badacze zasugerowali organizowanie szkoleń zawodowych. Co czwarty ankietowany wskazał naukę zawodu jako planowaną metodę pozyskiwania pracowników.

Wyniki potwierdzają dane z innego opublikowanego wczoraj raportu, który wskazuje, że co piąta firma sektora usług turystycznych odczuwa od 2 lat problemy z obsadzaniem wakatów.

YouGov w badaniu wykonanym dla firmy Planday ustaliło, iż decyzja o opuszczeniu Unii Europejskiej "uczyniła Zjednoczone Królestwo miejscem mniej przyjaznym do pracy i życia”.

O możliwym braku specjalistów na rynku pracy donoszono już wcześniej, m.in. w rapocie portalu TotalJobs. Co czwarty przedsiębiorca był wówczas zdania, że Zjednoczone Królestwo już teraz traci przez szanse konkurowania na światowych rynkach przez braki w kadrach.

Obietnice rządu mogą nie wystarczyć, aby zachęcić inwestorów do dalszej aktywności w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Advertisement