Menu

Niki Lauda nie żyje. Legendarny kierowca Formuły 1 miał 70 lat

Niki Lauda nie żyje. Legendarny kierowca Formuły 1 miał 70 lat
Niki Lauda ostatnio pracował w startującym w Formule 1 teamie Mercedesa, gdzie pełnił funkcję dyrektora. (Fot. Getty Images)
W wieku 70 lat zmarł trzykrotny mistrz świata Formuły 1 Niki Lauda - poinformowały dzisiaj agencje, powołując się na źródła rodzinne. Lauda przebywał ostatnio w prywatnej klinice w Szwajcarii, gdzie trafił z powodu problemów z nerkami.
Reklama

Austriak w przeszłości przeszedł dwa przeszczepy nerki - w 1997 i 2005 roku.

Niki Lauda trafił do Formuły 1 w 1972 roku, a trzy lata później zdobył pierwszy tytuł mistrza świata. W 1976 roku zmierzał po drugi tytuł mistrzowski, ale uległ groźnemu wypadkowi na niemieckim torze Nuerburgring. W ostatniej chwili z płonącego Ferrari wydobyli go inni kierowcy, był jednak bardzo poparzony i miał uszkodzone płuca.

Wówczas wydawało się, że kariera sportowa Austriaka zakończy się, tymczasem Lauda wrócił na tor już po sześciu tygodniach i do końca sezonu toczył zaciętą walkę o tytuł. Przegrał jednym punktem, ale i tak wzbudził podziw całego świata.

Po drugie mistrzostwo sięgnął rok później, a trzeci tytuł zdobył w 1984 roku. 

Niki Lauda ostatnio pracował w startującym w Formule 1 teamie Mercedes, gdzie pełnił funkcję dyrektora. Jego problemy zdrowotne zaczęły się przed rokiem, gdy zachorował na ostre zapalenie płuc, które zakończyło się przeszczepem organu. W grudniu Lauda zaczął zmagać się z grypą, którą wyleczył na początku br.

 

  Komentarze


  • Sowa
   21 maja, 13:08

   Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.10.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.295 złUSD 3.895 złCHF 3.900 zł

  Sport


  Reklama