Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nigel Farage wzywa do przeprowadzenia drugiego referendum ws. Brexitu

Nigel Farage wzywa do przeprowadzenia drugiego referendum ws. Brexitu
Nigel Farage wierzy, że kolejne referendum pokazałoby przewagę zwolenników Brexitu. (Fot. Getty Images)
'Muszę przyznać, że zmieniłem zdanie' - przekazał były lider UKIP-u w wywiadzie udzielonym na antenie Channel 5. Farage wyraził przekonanie, że w Wielkiej Brytanii powinno mieć miejsce kolejne referendum.
Reklama

"Rządzący nigdy nie przestaną. Będą straszyć, narzekać, podburzać i tak przez cały czas podczas wychodzenia z UE. Doszedłem więc do momentu, w którym zmieniłem swoje poglądy i uważam, że potrzebujemy drugiego referendum" - przekazał Farage w programie The Wright Stuff.

Były lider UKIP-u jest zdania, że wyniki nowego referendum umożliwiłyby przeprowadzenie tzw. twardego Brexitu, ponieważ ukazałyby "miażdżącą przewagę zwolenników wyjścia z UE".

"Liczba osób, które opowiedziałyby się za Brexitem, byłaby znacznie większa niż ostatnio" - ocenił. "Dzięki temu ukrócimy cały proces narzekań i pozwolimy Blairowi odejść w zapomnienie" - dodał.

Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair uważa, że zwolennicy wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii zrobili w kraju takie ogromne szkody, że to konieczne, aby do Brexitu w ogóle nie doszło. Polityk wierzy, że rozwód można zatrzymać.

Do możliwości przeprowadzenia kolejnego referendum odniósł się również szef proeuropejskiego ruchu Best for Britain, Lord Mark Malloch Brown. "Jeśli chodzi o drugie referendum, moja odpowiedź jest prosta - zróbmy je" - uznał.

"To coś, czego potrzebuje ten kraj. Każdego dnia widzimy, jak katastrofalne skutki ma Brexit - jak wpływa na naszą ekonomię, rynek pracy czy społeczeństwo" - zauważył.

Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z UE 29 marca 2017 roku i zgodnie z ustaleniami ma opuścić Wspólnotę 29 marca 2019 roku.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   11 stycznia, 14:45

   Tak zrobmy drugie referendum jestem za!!! My brytyjczycy przyjrzeliśmy na oczy, kochamy EU.

  • Nill
   11 stycznia, 15:09

   Przestancie pisac ze to rozwod to jest wystapienie z klubu

  • Willys
   11 stycznia, 15:12

   Haha.Ten koles to typowy przyklad angola.Zero honoru.Ale akurat drugie referendum jest potrzebne.Teraz by barany z councilowskich chatek zaglosowaly przynajmniej swiadomie.

  • Abdul Beshuya
   11 stycznia, 15:42

   Ten pajac niech wraca do kraju swojej żony razem z dziecmi nie znajacymi angielskiego.

  • Radek
   11 stycznia, 15:44

   Debil farage wspiera rasizm agresje zlo...

  • THC
   11 stycznia, 17:48

   No problem. Znowu bede glosowal za wyjsciem UK z EU. ;D

  • Do czytelnika
   11 stycznia, 18:42

   Idź lepiej na zmywak robić żebyś na internet zarobił. Bo kto będzie pisał na forum de.ilu?

  • Kinio
   11 stycznia, 19:42

   Ktos powinien napluc na tego debila zielonym glutem prosto w oczy!!!!!!

  • Hahaha
   11 stycznia, 20:53

   Thc Ty powinieneś wystąpić w "Chłopaki do wzięcia " tam Twojego pokroju panowie szukają kobiet hahahahaha .I pewno Twoje okolice :))
   Możemy Cię zgłosić :))) O ile Ciebie już tam nie ma hahaha.

  • Xyxy
   11 stycznia, 21:57

   Thc pod którymś artykułem napisałeś że u mnie " na wichurze " .Teraz doszperałem ze ludzie z okolic ...Kożniewo Wielkie, Kożniewo Średnie ( zaaa Warszawą około 75 km ) używają takiego powiedzenia. Jest to Wieś około 292 osoby.Więc, już wiemy skąd pochodzisz.Napewno tamte okolice.Tam też się mówi.. "w grajdole ".Pisz więcej a niedługo znajdziemy Twój numer domu.Padłem kolejny raz.Ale śmiech to zdrowie.

  • Czytelnik anonimowy
   11 stycznia, 22:30

   ujadacie a wielu nawet prawa głosu w Uk nie ma więc nic nie warte mądrości wasze . jutro dzień nowy nastanie a wy jak codzień do roboty by grosza uciulac wstanie.hahahahah

  • Mirek
   11 stycznia, 22:36

   A niech robią co chcą ja po 13 latach w UK mieszkam już w PL dorobiłem sie 210m kw nowego domu na działce 5000m kw mam wspaniała żonę która poznałem w UK Polkę oczywiście 2 wspaniałych dzieci, mamy dwa nowe auta i wspólny biznes, pracujemy razem z żona bardzo sie kochamy, i nic mi nie jest do szczęścia potrzebne! A dla was kochani rodacy w UK wytrwałości życzę i pamiętajcie o sobie i marzeniach swoich! Pozdro

  • Tom
   12 stycznia, 07:59

   Mirek! Naczytałeś się za dużo Harlequin-ów. Teraz ci się rzeczywistość z fikcją miesza.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama