Menu

Niezapowiadane badania lekarskie Trumpa

Niezapowiadane badania lekarskie Trumpa
Biały Dom zapewnia, że Trump "jest zdrowy, jak tylko może być". (Fot. Getty Images)
Prezydent USA Donald Trump poddał się w sobotę szybkim badaniom medycznym, w tym laboratoryjnym, w oczekiwaniu na 'bardzo pracowity rok 2020'. Badania były częścią corocznego przeglądu stanu zdrowia prezydenta - zapewnił Biały Dom.
Reklama

73-letni przywódca amerykański odbył badania w szpitalu wojskowym Walter Reed w pobliżu Waszyngtonu. Badania te nie były jednak wcześniej zapowiadane.

"Przewidując bardzo pracowity rok 2020, prezydent korzysta z wolnego weekendu w Waszyngtonie, aby rozpocząć część swojego rutynowego corocznego badania kontrolnego w Walter Reed" - oświadczyła rzeczniczka Białego Domu Stephanie Grisham zaprzeczając jakoby Donald Trump miał problemy zdrowotne.

"Jest zdrowy, jak tylko może być. Ma więcej energii niż ktokolwiek w Białym Domu. Ten człowiek pracuje od 6 rano do bardzo, bardzo późnej nocy" – zapewniła w rozmowie ze stacją Fox News."Nie skarży się na nic, o czym świadczą jego spotkania z tysiącami Amerykanów kilka razy w tygodniu" - dodała Grisham.

Podkreśliła też, że Biały Dom nie ujawni wyników badań zdrowotnych Trumpa, dopóki nie zakończy całego corocznego przeglądu stanu zdrowia. Prezydent nie jest zobligowany do ujawniania wyników swoich badań.

Donald Trump znany jest z zamiłowania do hamburgerów. (Fot. Getty Images)

Stacja CNN zwraca uwagę, że wizyta w była niezapowiedziana i podkreśla, powołując się na swe źródła, że jeszcze w piątek harmonogram zajęć prezydenta nie przewidywał wizyty w Walter Reed. Wcześniej w podobnych przypadkach było to z wyprzedzeniem ogłaszane. Zazwyczaj udawał się tam helikopterem Marine One. W sobotę zdecydował się na dotarcie tam w kolumnie samochodów.

CNN przytacza także wypowiedź swego głównego korespondenta medycznego Sanjay Gupty. Stwierdził on, że wiele rutynowych testów medycznych można wykonać w Białym Domu. Niektóre wymagają jednak wizyty w szpitalu Waltera Reeda.

Trump przeszedł pełne badania zdrowotne w szpitalu wojskowym Walter Reed w lutym. Uznano wówczas jego stan zdrowia za "ogólnie bardzo dobry". Wówczas przy wzroście 190 cm, prezydent ważył 108 kg. Prezydencki lekarz wskazał wówczas na lekką nadwagę Trumpa i zalecił mu zrzucenie zbędnych kilogramów.

Reuters podkreśla, że Donald Trump znany jest z zamiłowania do hamburgerów i steków oraz niechęci do ćwiczeń fizycznych.W opinii źródeł CNN prezydent wprowadził jedynie niewielkie zmiany w swej diecie i aktywności fizycznej.

Czytaj więcej:

Trump w programie Farage'a: "Boris Johnson jest fantastyczny"

Trump: Włochy "miałyby się znacznie lepiej bez UE"

Zagrożony usunięciem z urzędu Trump "zastrasza"?

  Komentarze
  • Brawo Prezydencie Trump!!
   18 listopada 2019, 20:28

   Podniósł cła na stal z chin i po roku w usa zaczeli otwierać wymarłe huty, ludzie z okolicznych miasteczek zaczeli znów pracować. A to tylko jedna z wielu genialnie załatwionych spraw tego wspaniałego człowieka. Żeby tylko ekoświry nie pozamykały znowu.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama