Menu

Niewybuchy pod Pompejami. Dyrekcja parku archeologicznego uspokaja

Niewybuchy pod Pompejami. Dyrekcja parku archeologicznego uspokaja
Każdego roku Pompeje zwiedzają ponad 3 miliony turystów. (Fot. Getty Images)
Nie ma żadnego zagrożenia dla personelu i turystów zwiedzających park archeologiczny w Pompejach - zapewniła wczoraj jego dyrekcja w związku z publikacją we włoskim dzienniku o około dziesięciu niewybuchach z II wojny światowej, leżących tam pod ziemią.
Reklama

Według dziennika "Il Fatto Quotidiano", pod ziemią na terenie pozostałości po starożytnym mieście zniszczonym w wyniku wybuchu Wezuwiusza leży około dziesięciu bomb, zrzuconych przez aliantów podczas bombardowania w sierpniu 1943 roku. Znajdują się one, jak wyjaśniono w artykule, na obszarze, który nie został jeszcze przekopany przez archeologów.

"Teren wykopalisk został rozminowany z ładunków wojennych zgodnie z przepisami" - oświadczyła dyrekcja Pompejów w wydanym komunikacie. "Nie ma zagrożenia ani dla pracowników, którzy kontynuują wykopaliska, ani dla turystów zwiedzających ten obszar" - dodano.

Wyjaśniono, że na terenie nowych wykopalisk stosowane są drobiazgowe kontrole i środki bezpieczeństwa. W działania te - zaznaczyła dyrekcja - zaangażowani są specjaliści z różnych dziedzin, a projekt wykopalisk przewiduje też obowiązek rozminowania obszarów, które były celem bombardowań.

"Metr po metrze przeprowadzone zostało oczyszczanie terenu, które jest powtarzane, gdy zachodzi taka potrzeba" - poinformowano w oświadczeniu.

Co roku Pompeje zwiedzają ponad 3 miliony turystów.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama