Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Niewybuch z II wojny znaleziony na byłym lotnisku wojskowym

Niewybuch z II wojny znaleziony na byłym lotnisku wojskowym
Służby szybko zneutralizowały zagrożenie. (Fot. Explosive Ordnance Disposal)
Policja hrabstwa Kent poinformowała o znalezieniu niewybuchu z okresu drugiej wojny światowej na starym lotnisku wojskowym w Manston, które miało być wykorzystywane jako parking dla ciężarówek w razie bezumownego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.
Reklama

Zgodnie z planami rządu, lotnisko w Manston ma pełnić rolę awaryjnego parkingu dla ciężarówek w razie wystąpienia wielokilometrowych korków z powodu opóźnień w odprawie celnej i granicznej pomiędzy Francją a Wielką Brytanią po zaplanowanym na koniec miesiąca opuszczeniu Unii Europejskiej.

W styczniu 90 pojazdów wzięło udział w testach infrastruktury, które miały sprawdzić możliwość wykorzystania tej przestrzeni w takim właśnie celu. Ciężarówki miały do przejechania 32-kilometrowy odcinek z lotniska do portu w Dover.

Po znalezisku na miejsce skierowano wojskowych ekspertów od rozbrajania starych ładunków wybuchowych. Według wstępnych ustaleń, znaleziony niewybuch miał być fragmentem brytyjskiej bomby, którą pozostawiono na miejscu, aby ją zdetonować, gdy zaszłaby potrzeba zniszczenia lotniska w przypadku inwazji hitlerowskich Niemiec.

Jak podkreślono, niewybuch nie stanowi żadnego zagrożenia. W ciągu najbliższych kilku dni zostanie przeprowadzona jego kontrolowana detonacja.

 

  Komentarze


  • Aldek
   15 marca, 13:25

   Się zapomniało o bombie.. Co za dzbany.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.05.2019
  GBP 4.885 złEUR 4.311 złUSD 3.870 złCHF 3.834 zł

  Sport


  Reklama