Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Niewybuch w Kingston. Ewakuowano tysiące mieszkańców

Niewybuch w Kingston. Ewakuowano tysiące mieszkańców
Na miejscu wciąż znajduje się policja. (Fot. Twitter/@claire_notclare)
Mieszkańcy ok. 1 500 domów w Kingston w południowo-zachodnim Londynie, ewakuowani wczoraj w związku ze znalezieniem niewybuchu z czasów II wojny światowej, będą mogli wrócić do swoich domów najwcześniej dzisiaj po południu - informuje Standard.co.uk.
Reklama

Groźny ładunek wybuchowy został odkryty wczoraj ok. godz. 9:00 na Fassett Road. Na miejscu zjawiła się policja oraz eksperci z brytyjskiego Ministerstwa Obrony.

Zamknięto pobliskie drogi. Niezwłocznie podjęto też decyzję o ewakuacji, która objęła mieszkańców z ok. 1 500 domów, a także studentów i pracowników Kingston University oraz uczniów lokalnych szkół.

Wyznaczono miejsca, w których mieli zgromadzić się ludzie na czas ewakuacji, m.in. The Richard Mayo Centre na Eden Street.

Ewakuowano m.in. studentów i pracowników Kingston University. (Fot. Twitter/@union_kingston)

"Policyjnym kordonem otoczono Penrhyn Road, Beaufort Road, Beaufort Place, Fassett Road, Grove Lane, Grove Crescent, Bloomfield Road i Linkford Avenue" - poinformował Scotland Yard. Dodano, że ulice zostaną ponownie otwarte najwcześniej dzisiaj po południu. Wtedy też tysiące mieszkańców będą mogły wrócić do swoich domów.

"Osoby, które zostawiły w domach zwierzęta lub niezbędne leki, mogą zgłosić się do policyjnego punktu policji na parkingu przy County Hall na Penrhyn Road i zostaną odprowadzeni do obszaru objętego policyjnym kordonem" - podkreśliły służby.

"Policja jest na miejscu. Nad rozwiązaniem tej sytuacji pracujemy razem ze specjalistami wojskowymi, służbami ratunkowymi i naszymi partnerami, w tym z London Borough of Kingston" - oświadczył Mark McEwan z Met Police.

W związku z odkryciem niewybuchu, zamknięto wczoraj dwa punkty wyborcze w Kingston. Osoby, które brały udział w wyborach do PE, zostały skierowane do innych lokali wyborczych.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama