Niepokonana IBB Polonia Londyn

Zawodnicy IBB Polonia Londyn. (Fot. sandsphotos.co.uk )
Siatkarze IBB Polonii Londyn rozegrali dwa spotkania w ramach Super Ligi. W sobotę na własnym terenie zmierzyli się z wiceliderem tabeli, drużyną Durham Palatinates. Gospodarze w zaciętym, pięciosetowym boju pokonali rywala 3:2. Z kolei w niedzielnym wyjazdowym meczu podjęli zawodników Southampton VC. Podopieczni Simona Loftusa kontrolowali przebieg spotkania, które zakończyli zwycięstwem 0:3.

Silna drużyna Durham Palatinates nie zdołała zatrzymać rozpędzonej IBB Polonii Londyn i przerwać jej zwycięskiej passy. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, walka była wyrównana a mecz zakończył się tie-breakiem.

"Durham rozpoczął mecz silnymi, dokładnymi serwisami. W pierwszym secie ich brazylijski rozgrywający precyzyjnie dogrywał do swoich kolegów, którzy w sytuacjach jeden na jeden przysporzyli wiele pracy zawodnikom IBB Polonii. W kolejnej partii siatkarze z Londynu rozpracowali strategię przeciwnika i dzięki efektywnej zagrywce uniemożliwili wykorzystanie mu najmocniejszego elementu, którym była gra środkiem. Mecz powinien był zakończyć się zwycięstwem Polonii 3:1, ale kilka błędów własnych przedłużyło to spotkanie. Podczas meczu niewiarygodne piłki odbierał Seain Cook (zawodnik IBB Polonii Londyn), który dzięki swojej pasji i sile jest obecnie najlepszym zawodnikiem w Anglii” – stwierdził Chris Hykiel, dyrektor sportowy IBB Polonii Londyn.

Sobotnie spotkanie było ostatnim w tej rundzie domowym meczem siatkarzy ze stolicy Anglii. Kibice jak zwykle dopisali, a zacięty pojedynek i wiele zwrotów akcji powodowały sporo emocji na trybunach.

"Oficjalny Fun Klub IBB Polonii Londyn jest najmocniejszym i najprężniejszym klubem kibica w brytyjskiej siatkówce. Przeciwnicy przyjeżdżający na Brentford wiedzą, że mecze, przed taką publicznością, która swoim dopingiem i obecnością zagrzewa do walki londyńczyków, nie należą do łatwych. Cieszymy się, że wielu kibiców w naszych oficjalnych koszulkach przychodzi na mecze i całym sercem nam kibicuje. Mam nadzieję, że podczas świątecznej przerwy naładują baterie i wrócą z nową energią w kolejnym roku” – dodał Hykiel.

Po emocjach w Londynie, IBB Polonia zmierzyła się z drużyną z Southampton, a to spotkanie był tylko kropką nad „i” dla londyńskiego zespołu. Pewne zwycięstwo pozwoliło siatkarzom ze stolicy powrócić do domu z kolejnymi trzema punktami w tabeli.

"W niedzielnym spotkaniu to nasza drużyna dyktowała warunki. Wypracowane na początku każdego seta prowadzenie utrzymywaliśmy do końca. Przebieg gry pozwolił na to, aby wszyscy zawodnicy ze składu pojawili się na boisku. Nasi siatkarze dobrze zaprezentowali się na boisku a dzięki kolejnej wygranej już teraz zapewniliśmy sobie pozycję lidera w kończącej się rundzie” – skomentował Patrik Selep, asystent trenera IBB Polonii Londyn.

IBB Polonia Londyn od początku sezonu nie przegrała ani jednego meczu. Siatkarze ze stolicy Anglii, w miniony weekend zagwarantowali sobie pozycję lidera ligowej tabeli. W najbliższą sobotę rozegrają jeszcze jedno spotkanie w pierwszej rundzie sezonu 2018/19. Wynik meczu ostatecznie wskaże jak dużą przewagę punktową nad swoimi rywalami będą mieli londyńczycy. Wyjazdowe spotkanie odbędzie się 15 grudnia. IBB Polonia Londyn zmierzy się z Newcastle Staff i powalczy o zakończenie rundy z kompletem zwycięstw.