Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Niemcy starają się o organizację Euro 2024. "Gwarantujemy idealną atmosferę"

Niemcy starają się o organizację Euro 2024.
Inicjatywę organizacji Euro 2024 poparła kanclerz Niemiec Angela Merkel. (Fot. Getty Images)
Niemcy zapewniają, że ich kandydatura zapewni idealną organizację i atmosferę piłkarskich mistrzostw Europy 2024. Dziś została złożona oficjalna aplikacja, a ambasadorem tej inicjatywy został Philipp Lahm.
Reklama

"Przedkładamy koncepcję na doskonałą organizację turnieju, która jest dobrą okazją dla UEFA dla rozwoju europejskiego futbolu. Euro 2024 przeprowadzone w sercu Europy zapewni wszystkim uczestnikom wsparcie ze strony swoich fanów" - poinformował prezes Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB) Reinhard Grindel.

Niemcy były gospodarzem mistrzostw świata w 2006 roku. Organizacja była oceniana wówczas bardzo wysoko, a bilety na mecze cieszyły się ogromną popularnością. Zagraniczni kibice chwalili łatwość dojazdów do obiektów pociągami i autostradami. Setki tysięcy kibiców oglądały mecze w strefach kibica.

"Jako zawodnik wziąłem udział w mistrzostwach świata w 2006 roku. Jestem pewny, że po raz kolejny Niemcy poczują wielki entuzjazm i stworzą wspaniałą atmosferę. Jesteśmy kosmopolitycznym gospodarzem, posiadamy nowoczesne stadiony i dobrą infrastrukturę" - podkreślił Lahm, który w ubiegłym roku zakończył karierę.

Mistrzostwa Europy tylko raz odbyły się w Niemczech - w 1988 roku. Wówczas gospodarze odpadli w półfinale, ale wtedy udział brało jedynie osiem drużyn (obecnie 24). Kontrkandydatem do organizacji tej imprezy jest Turcja. Decyzja o tym, w którym kraju turniej się odbędzie, ma zapaść 27 września 2018.

Euro 2024 odbędzie się na dziewięciu lub dziesięciu stadionach, z których dwa lub trzy będą musiały mieć widownię na minimum 50 tys. miejsc, a jeden - na minimum 60 tys.

Najbliższe mistrzostwa Europy - w 2020 roku - zostaną rozegrane w 13 miastach w całej Europie. Półfinały i finał zaplanowano na stadionie Wembley w Londynie.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama