Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Niemcy: Sprawca ataku w Muenster działał sam

Niemcy: Sprawca ataku w Muenster działał sam
Policja przed domem Jensa R. (Fot. Getty Images)
Mamy na ten moment silne wskazówki, że sobotniego ataku w Muenster dokonał pojedynczy sprawca, a jego działanie nie miało związku z terroryzmem - poinformował szef niemieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych Horst Seehofer.
Reklama

Nie mamy dowodów, że w ataku uczestniczyli inni; przeprowadziła go jedna osoba - przekazała z kolei rzeczniczka policji. Jak poinformował szef policji w Muenster Hajo Kuhlisch, po przeszukaniu mieszkań sprawcy brak jest również dowodów, że jego atak był umotywowany politycznie.

Doniesienia te potwierdził również minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reul. Stwierdził on, że sprawca to z "wysokim prawdopodobieństwem" samodzielnie działający Niemiec, a jego atak nie miał tła islamistycznego.

Dwie osoby zginęły, a ok. 20 zostało rannych, gdy w sobotę po południu furgonetka wjechała w ludzi siedzących przed restauracją Kiepenkerl na starym mieście w Muenster w zachodnich Niemczech. Sprawca ataku się zastrzelił.

Niemieckie media podały, że sprawcą sobotniego ataku na starówce w Muenster był Jens R., mieszkaniec tego miasta. Według mediów, Jens R. był chory psychicznie, a w przeszłości dopuszczał się aktów przemocy i miał trudności w pracy. Podobno próbował wcześniej popełnić samobójstwo i niedawno deklarował podobny zamiar, tym razem w sposób spektakularny. Telewizja ZDF podała też, że miał on powiązania ze środowiskami skrajnej prawicy.

We wspólnym oświadczeniu prokuratury i policji prokurator Martin Botzenhard napisał wczoraj, że "do tej pory nie mamy żadnych wskazówek dotyczących ewentualnego tła tego czynu".

 

  Komentarze


  • Kokko
   9 kwietnia, 08:59

   Hahaha ale się uśmiałem, to czemu nie pokażą jego zdiencie .A jakiej narodowości on jest .poprawność polityczna niema końca .a le jak jakiś polak pijanny zrobi wypadek to nawed powiedzą z jakiego miasta jest .

  • Robi
   9 kwietnia, 11:17

   To czyste klamstwo ! Wszystcy wiedza ze to atak terirystyczny tylko zaklamane media Niemieckie tego nie wiedza.

  • Nick
   9 kwietnia, 12:10

   Jasne działał sam, nie miał brody, nie był opalony i z pewnością nie był islamistą.....

   Durne Szwaby same sobie kręcą bat na siebie, dobrze wam tak za te dwie wojny co wywołaliście !!!

   A za 20 lat już was nie będzie, bo działający sami chorzy psychicznie zamachowcy wytną was w pień we śnie przygłupy w waszych domach i wasi potomkowie będą się nazywali Abdul itd. !!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama