Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Niemcy: Kierowca staranował grupę pieszych. "Celowy atak"

Niemcy: Kierowca staranował grupę pieszych. "Celowy atak"
Obrażenia odniosły co najmniej cztery osoby. (Fot. Getty Images)
Mężczyzna w noc sylwestrową celowo wjechał w grupę przechodniów w mieście Bottrop na zachodzie Niemiec, raniąc co najmniej cztery osoby, w tym niektóre ciężko. Policja zakłada, że incydent miał podłoże ksenofobiczne. Sprawca został aresztowany.
Reklama

"Śledczy obecnie wychodzą z założenia, że chodzi o celowy atak, który przypuszczalnie miał związek z ksenofobicznym nastawieniem kierowcy" - poinformowała policja i prokuratura w wydanym komunikacie.

Według wstępnych ustaleń, sprawca, mężczyzna w wieku 50 lat, cierpi na chorobę psychiczną.

Kilka minut po północy w noc sylwestrową próbował przejechać jednego przechodnia, ten jednak zdołał uniknąć zderzenia. Następnie mężczyzna w centrum miasta staranował grupę pieszych, wśród których znajdowali się Syryjczycy i Afgańczycy. Obrażenia odniosły co najmniej cztery osoby.

Policja ustaliła, że po tym zdarzeniu sprawca pojechał do Essen, oddalonego od Bottrop o ok. 15 km na południowy wschód. Tam usiłował wjechać w grupę ludzi czekających na przystanku autobusowym, ale mu się to nie udało. Krótko potem został ujęty i podczas aresztowania wygłaszał ksenofobiczne wypowiedzi - poinformowano.

 

  Komentarze


  • Robi
   1 stycznia, 18:06

   Musimy wiedziec ze Niemiekie medja sa zaklamanie i nie mowia prawdy szczegulne jesli chodzi o ataki terorystyczne .Tak jest w Szwecji, Francji oraz innych krajach UE to jest ta obecna demokracja w UE.

  • Pewnie arab
   1 stycznia, 19:15

   Czemu nie podają narodowości i ze krzyczał allahu akbar

  • Typ
   1 stycznia, 20:04

   Się zastanawiam czy Robi jest analfabeta czy tak pisze specjalnie dla prowokacji

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2019
  GBP 4.782 złEUR 4.260 złUSD 3.799 złCHF 3.801 zł

  Sport


  Reklama