Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Niemcy: Bilet na transport lokalny i regionalny za 49 euro – od 1 kwietnia

Niemcy: Bilet na transport lokalny i regionalny za 49 euro – od 1 kwietnia
Od 1 kwietnia pasażerowie skorzystają z niemieckiego transportu publicznego za 49 euro miesięcznie. (Fot. Getty Images)
Kraje związkowe Niemiec potwierdziły po zakończeniu wczorajszej konferencji w Berlinie, że od 1 kwietnia zostanie wprowadzony bilet za 49 euro miesięcznie, obowiązujący w komunikacji miejskiej i pociągach regionalnych na terenie całych Niemiec.
Reklama
Reklama

Jednocześnie ministrowie transportu niemieckich krajów związkowych ostrzegli, że "otwarte kwestie finansowania", dotyczące wprowadzenia biletu, wymagają jeszcze wyjaśnień z rządem federalnym.

"Ministrowie oczekują bowiem od rządu, że wszelkie dodatkowe koszty, które mogą się pojawić, zostaną równo podzielone i poniesione między rządem federalnym a krajami związkowymi" – informuje dpa.

Kraje związkowe są gotowe do przejęcia połowy kosztów. Jeśli dodatkowe koszty przekroczą uzgodnione 3 mld euro rocznie, rozmowy krajów związkowych z rządem federalnym na temat dofinansowania powinny odbyć się "natychmiast".

Zadecydowano, że cyfrowy, obowiązujący w całym kraju bilet będzie kosztował 49 euro miesięcznie. Jest on następcą wprowadzonego w tym roku na miesiące letnie biletu za 9 euro, który sprzedał się w milionach egzemplarzy – przypomina dpa.

Czytaj więcej:

Niemcy: Ulgi podatkowe dla 48 mln obywateli i zwiększone zasiłki

Niemcy bez prądu? "Obywatele muszą być na to przygotowani"

  Komentarze
  • Celestyn76
   30 listopada 2022, 11:21

   Czyli chyba tyle ile tygodniowka w Londynie z tym ze standard niemieckich kolei w porownaniu z brytyjskimi to niebo i ziemia

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.02.2023
  GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama