Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nielegalni imigranci dostają się do UK przez Irlandię?

Nielegalni imigranci dostają się do UK przez Irlandię?
Hiszpańska policja ostrzega, że przemytnicy coraz częściej wykorzystują nowe trasy. (Fot. Guardia Civil)
Ponad 900 prób przekroczenia granicy przez nielegalnych imigrantów odnotowała hiszpańska policja. Imigranci próbują wykorzystać nowe połączenie morskie z Santander do Cork, a następnie z Irlandii trafić do Wielkiej Brytanii.
Reklama

Ponad 130 ciężarówkom z ludzkim ładunkiem udaremniły wjazd na pokład hiszpańskie władze.

“W ubiegłym tygodniu irlandzcy gardziści byli świadkami odkrycia przez funkcjonariuszy hiszpańskich służb obrony cywilnej 4 Albańczyków, którzy zrobili sobie kryjówkę pod stertą palet na przyczepie tira. Dzięki monitoringowi wjazdu na prom policjanci znaleźli jeszcze 20 pasażerów na gapę” - informuje “The Irish Sun”.

Większość przyłapanych stanowią Albańczycy. Zdaniem władz w obu krajach, kursujący co dwa tygodnie prom Brittany Ferries upatrzyły sobie gangi próbujące przemycać ludzi do Wielkiej Brytanii przez Irlandię.

“Nie padły żadne sugestie jakoby w proceder zaangażowany był przewoźnik lub załoga promu” - dodaje dziennik.

Gang pobiera za przemyt €3 tys. od osoby.

“Dzięki wysokiej wykrywalności po stronie hiszpańskiej,  od maja dotarło promem do Irlandii tylko około 20 nielegalnych imigrantów. Osoby te próbują się dostać do Wielkiej Brytanii i tam wystąpić o status uchodźcy” - cytuje swoje źródło serwis.

W ubiegłym tygodniu w Hiszpanii szkolili się na temat zapobiegania przemytowi ludzi członkowie Irish National Immigration Service (INIS) i gardziści.

W celu podwyższenia wykrywalności Hiszpanie prowadzą inspekcje z psami oraz personelem statku. W porcie wybudowano także 4-metrowy mur.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama