Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

New Look walczy o przetrwanie. Szykują się wielkie obniżki

New Look walczy o przetrwanie. Szykują się wielkie obniżki
Obniżki cen pojawiają się w związku ze słabymi wynikami finansowymi. (Fot. Getty Images)
Sieć odzieżowa New Look nadal obniża ceny. To jeden z wielu sposobów na przywrócenie rentowności biznesu, który w ostatnich latach mocno kuleje.
Reklama

New Look zamierza sprzedać w Wielkiej Brytanii 80 proc. swoich ubrań za mniej niż £20. Co więcej, będzie kierować się do starszych klientów, rozszerzając docelową grupę wiekową do 45 lat.

Obniżki cen pojawiają się w związku ze słabymi wynikami finansowymi. Sprzedaż brytyjskiej marki modowej spadła w ubiegłym roku finansowym o 11,7 proc. Firma zanotowała też 19-procentowy spadek sprzedaży w sklepie online. 

New Look już wcześniej ogłosił, że w ramach planu restrukturyzacji zlikwiduje ok. 1 000 miejsc pracy i zamknie 60 sklepów.

Ponadto sieć planuje obniżyć koszty związane z wynajmem powierzchni handlowej. Spółka zamierza renegocjować warunki najmu w przypadku 393 swoich sklepów. 

New Look jest jednym z wielu sprzedawców detalicznych, którzy w tym roku zawarli dobrowolne porozumienie Company Voluntary Agreement (CVA), w ramach którego firma kupuje dodatkowy czas na uporządkowanie swoich długów.

Wyniki New Look, który ma 594 sklepy w samej Wielkiej Brytanii i jest obecny na High Street od 1969 roku, ostro kontrastują z internetowym rywalem Boohoo. Sprzedaż jego trzech marek - Boohoo, PrettyLittleThing i Nasty Gal - w ostatnim kwartale br. była o 53 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku.

Marka celuje w klientów w wieku od 18 do 28 lat, a średnia cena ubrań to około £15.

New Look zamierza sprzedać 80 proc. swoich ubrań za mniej niż £20. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Spidi
   13 czerwca, 10:53

   No cóż, ludzie kasy mają co raz mniej a konkurencja nie śpi. Jakoś Prajmani nie marudzi, tam zawsze tłumy przy kasach :)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama