Menu

Nawet £150 dopłaty do szkolnego mundurka

Nawet £150 dopłaty do szkolnego mundurka
Jednym z warunków jest udowodnienie, że sprawuje się prawną opiekę nad dzieckiem. (Fot. Getty Images)
Samorządy w Wielkiej Brytanii mogą udzielić rodzicom finansowego wsparcia w wysokości do £150, m.in. przy zakupie odzieży szkolnej dla dzieci. Trzeba jednak spełnić kilka warunków - informuje 'Metro'.
Reklama

Mowa o School Clothing Grant - specjalnym zasiłku na szkolną wyprawkę od lokalnego samorządu. 

Wypłacanie dodatku nie jest ustawowym obowiązkiem, więc nie wszystkie rady lokalne go przyznają. Dlatego, wchodząc na stronę Gov.uk, warto najpierw sprawdzić, który samorząd oferuje wsparcie.

Wielu rodziców nie stać na wyprawkę dla dziecka. (Fot. Getty Images)

Jak podaje "Metro", osoby, które się zakwalifikują, mogą dostać nawet do £150. Tak jest np. w przypadku mieszkańców dzielnicy Islington w Londynie.

Aby się zakwalifikować się do programu, trzeba zarabiać mniej niż £16 190 rocznie. Należy też pobierać jeden z wymienionych zasiłków: job seeker's allowance, child tax credit, employment support allowance, State pension, Support under Part IV of the Immigration and Asylum Act 1999 lub Universal Credit. 

Poza tym trzeba udowodnić, że jest się prawnym opiekunem dziecka.

Przy składaniu wniosku trzeba wprowadzić swój kod pocztowy na stronie Gov.uk i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami. Kwota, jaką można otrzymać, będzie zależeć od władz lokalnych i ich budżetu.

Nabór aplikacji rozpoczyna się 30 czerwca, a ostatecznym terminem złożenia wniosku jest 30 września.

"Metro" przypomina, że warto również sprawdzić, czy kwalifikujemy się do innego wsparcia finansowego na edukację dziecka, w tym ulgi na podróże do szkoły i dostęp do bezpłatnych posiłków.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.12.2019
  GBP 5.053 złEUR 4.272 złUSD 3.850 złCHF 3.896 zł

  Sport


  Reklama