Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nawałnice nad Polską. W szpitalach pozostaje 20 rannych

Nawałnice nad Polską. W szpitalach pozostaje 20 rannych
Obóz został zniszczony i odcięty od świata przez drzewa tarasujące drogi. (Fot. Facebook)
Wczoraj wieczorem w szpitalach, które przyjęły wcześniej ponad 30 poszkodowanych uczestników obozu harcerskiego w Suszku (Pomorskie), pozostawało 20 osób. Stan dwóch określany jest jako nieco cięższy.
Reklama

O aktualnym stanie zdrowia poszkodowanych harcerzy poinformował Marek Furtak, który w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku koordynuje sprawy związane z opieką medyczną.

Wyjaśnił, że obozowicze, którzy – po obserwacji lekarskiej i wydaniu im zaleceń - otrzymali pozwolenie na opuszczenie szpitali i powrót do domu, zostali oddani pod opiekę rodziców lub upoważnionych do tego prawnych opiekunów.

Furtak poinformował też, że spośród 20 obozowiczów, którzy pozostali w szpitalach, stan dwóch można określić jako nieco cięższy. Wyjaśnił, że w jednym przypadku chodzi m.in. o uraz kręgosłupa, a w drugim - o złamanie kości podudzia.

„Trudno jest przewidywać, ale zakładamy, że do jutra liczba osób przebywających w szpitalach powinna ograniczyć się do mniej więcej 10” – powiedział Furtak.

Jak informował ZHR, na obozie w Suszku (Pomorskie) przebywało łącznie 130 uczestników z okręgu łódzkiego Związku. W piątek wieczorem, na skutek nawałnicy, obóz rozstawiony w lesie, został zniszczony i odcięty od świata. Zginęły dwie, przegniecione drzewami, nastoletnie harcerki.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.07.2018
  GBP 4.857 złEUR 4.300 złUSD 3.662 złCHF 3.685 zł

  Sport


  Reklama