Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nawałka: Lewandowski nie do zastąpienia

Nawałka: Lewandowski nie do zastąpienia
Robert Lewandowski nie zagra podczas meczów towarzyskich. (Fot. Facebook/Łączy nas piłka)
Trener polskich piłkarzy Adam Nawałka oświadczył przed dzisiejszym towarzyskim meczem z Urugwajem w Warszawie, że wobec absencji Roberta Lewandowskiego spróbuje innych rozwiązań taktycznych. Przyznał jednak, że to wybitny zawodnik, nie do zastąpienia.
Reklama

Lewandowski od końca października zmaga się z lekkim urazem uda. Podczas wczorajszej konferencji prasowej Nawałka potwierdził, że kapitan biało-czerwonych nie zagra dzisiaj z Urugwajem i w poniedziałek w Gdańsku z Meksykiem.

"Minimalizujemy ryzyko poważnego urazu, aby był do naszej dyspozycji w meczach wiosennych. Przed Robertem ciężki okres jesienią, dużo meczów w klubie - w niemieckiej ekstraklasie i Lidze Mistrzów. Stąd taka decyzja. Musi całkowicie wyleczyć kontuzję. Nie zagra z Urugwajem i Meksykiem, tutaj nie ma żadnej dyskusji. To wybitny piłkarz, nie do zastąpienia. Nie ma się co czarować, że go zastąpimy. Tu nie ma sytuacji jeden do jednego. Będziemy próbować innego ustawienia, zamierzamy również nałożyć nowe obowiązki na innych zawodników. Taka sytuacja może zdarzyć się w przyszłości, więc teraz będzie możliwość sprawdzenia" - przyznał selekcjoner.

Kto zagra dzisiaj w ataku reprezentacji? "Mamy kilku zawodników. Jest Kamil Wilczek, Kuba Świerczok, Mariusz Stępiński. A jeżeli będziemy grali w systemie 3-5-2, w ataku może również wystąpić Kamil Grosicki" - dodał selekcjoner.

Początek meczu na PGE Narodowym o godz. 19:45 czasu GMT.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.293 złUSD 3.668 złCHF 3.800 zł

  Sport


  Reklama