Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nasila się rasizm na brytyjskich uniwersytetach

Nasila się rasizm na brytyjskich uniwersytetach
Widok na Uniwersytet w Cambridge. (Fot. Thinkstock)
O ponad 60% wzrosła w ciągu ostatnich 2 lat liczba rasistowskich incydentów na brytyjskich uniwersytetach - ustalił 'The Independent'. 'Dane te pokazują, że uczelnie przestały być liberalnymi miejscami tolerancji' - skomentował związek NUS Black Students.
Reklama

Rasizm jest na uczelniach zjawiskiem na porządku dziennym, lecz studenci nie zgłaszają tego w obawie przez zlekceważeniem - twierdzą działacze National Union of Students (NUS).

Dane pozyskane przez dziennik na podstawie swobody dostępu do informacji wykazują 129 zgłoszonych przypadków w 2017 roku, w porównaniu do 80 dwa lata wcześniej. Spośród 94 uniwersytetów, które dostarczyły porównywalnych danych, prawie 3 na 5 zauważyło nasilenie rasizmu w ostatnich 24 miesiącach.

Jednocześnie dwukrotnie zwiększyła się liczba ataków z nienawiści religijnej – z 6 w 2015 roku do 12 w 2017.

“Niektórzy studenci zostali zawieszeni lub wydaleni z uczelni za rasizm, jednak w wielu przypadkach kończy się na ostrzeżeniu lub prośbie o przeproszenie ofiary. Na przykład oskarżonego o islamofobię studenta Queen’s University Belfast w formie kary poproszono o napisanie eseju na 3 tys. słów” - komentuje dziennik.

Dla Ilyasa Nagdee’a tak łagodne konsekwencje zniechęcają studentów do zgłaszania ataków. “Nie wierzą, że sprawca zostanie sprawiedliwie ukarany” - skomentował działacz.

Zdaniem Jamesa Kingetta z organizacji Show Racism the Red Card, problemem jest nierejestrowanie konkretnych przypadków jako rasistowskie.

“Przejrzystość jest niezbędna do tego, by studenci i kadra rozumieli, w jaki sposób problemy są definiowane, badane i rozwiązywane” - zaznaczył aktywista.

Wielka Brytania odnotowuje również coraz więcej przypadków ataków na tle religijnym. (Fot. Thinkstock)

 

  Komentarze


  • Jan1
   12 czerwca, 09:39

   rasizm i dyskryminacja jest w tym kraju wszechobecna nie tylko na uniwersytetach ale w pracy, szkołach podstawowych w sklepach coraz gorzej jest z sąsiadami, nawet ich małe dzieci już atakują w szczególności do polaków są coraz bardziej agresywni w pracy nie ma dnia żebym nie słyszał że już nie długo zostaniemy stąd dosłownie wypier....ni, mieszkałem w kilku krajach ale nigdzie z czymś takim się nie spotkałem, a co będzie w przyszłym roku, nie wiem czy za te parę funtów warto się narażać a w szczególności nasze dzieci aby przechodziły takie upokorzenie,

  • Zabulka
   12 czerwca, 10:23

   Jan1 gdzie ty pracujesz......?

  • Dar
   12 czerwca, 10:34

   Do Jan1: 100% racji. Mam nadzieje ze historia im tego nie zapomni. Polacy to sobie zapamietaja

  • Czytelnik anonimowy
   12 czerwca, 10:47

   brexit zobowiązuje

  • Olka-polka
   12 czerwca, 10:56

   Polacy to sobie zapamiętają:) No jasne, a Brytyjczycy już się trzęsą ze strachu. Wkurza to wieczne poczucie krzywdy, często irracjonalne. Własnych wad nie dostrzegacie, oczywiście?

  • Dar
   12 czerwca, 11:19

   Do Olka-polka.
   Brawo za usprawiedliwianie rasizmu wobec polakow. Z tym ze angole zazwyczaj przesladuja najslabszych bo silnych mezczyzn sie boja. Jesli ci sie podoba ze polskie dzieci sa w szkolach przesladowane albo ze polskie kobiety ktore sa bezbronne i ciezko pracuja sa upokarzane to gratuluje. Widze ze sie czujesz lepsza(lepszy) od innych Polakow. Ale wiedz ze dla anglika bedziesz tylko polaczkiem, nawet jesli masz paszport i znasz perfekt jezyk.

  • Trzeba walczyc
   12 czerwca, 15:23

   Bedzie jeszcze gorzej jak Anglia nic nie zrobi z muslimami którzy myślą że są u siebie i wszystko im wolno. Precz z nimi jak nie potrafią się dostosować

  • Fnec
   13 czerwca, 09:50

   W Holandii czy Niemczech nigdy sie nie spotkałem z dyskryminacją na tle narodowosciowym. Poza tym lepsza płaca, życie jest tańsze a standady dużo lepsze. Nie wiem co Polacy robią wśród tych spasionych i leniwych Anglików. Pozdrawiam

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama