Menu

Narciarskie MŚ: Polska szósta w konkursie drużyn mieszanych

Narciarskie MŚ: Polska szósta w konkursie drużyn mieszanych
Piotr Żyła i reszta polskiego teamu cieszy się z sobotniego mistrzostwa świata Piotra. W konkursie drużyn mieszanych już nie było podium. (Fot. Getty Images)
Polska, w składzie: Kamila Karpiel, Anna Twardosz, Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki, zajęła szóste miejsce w konkursie skoków drużyn mieszanych podczas narciarskich mistrzostw świata w Oberstdorfie. Czwarty raz z rzędu triumfowali Niemcy.
Reklama
Reklama

Biało-czerwoni po raz drugi w historii MŚ rywalizowali w konkursie drużyn mieszanych. Dwa lata temu w Seefeld również zajęli szóste miejsce. Powtórzenie tego wyniku było celem w Oberstdorfie i udało się go zrealizować.

Polacy rozpoczęli zawody od skoku Twardosz na 85. metr, który dawał drużynie siódmą pozycję. Żyła (100 m) zapewnił awans na piątą lokatę, ale po próbie Karpiel (78 m) zespół wrócił na siódme miejsce. Na szóste wyciągnął ekipę Kubacki (97 m).

Seria finałowa miała podobny przebieg - Żyła (93 m) i Kubacki (103 m) odrabiali stratę, która powstawała po skokach Twardosz (85 m) oraz Karpiel (82 m).

Szóste miejsce to obecnie maksimum możliwości biało-czerwonych. Piąta Japonia zgromadziła bowiem aż o 102,7 pkt więcej. Siódmych Rosjan udało im się wyprzedzić o 32,2 pkt.

Absolutnymi specjalistami od konkursów mieszanych są natomiast Niemcy. Katharina Althaus, Markus Eisenbichler, Anna Rupprecht i Karl Geiger w ostatnich tygodniach w Pucharze Świata nie błyszczęli, ale w drużynie żadne z nich nie zawiodło.

Na półmetku Niemcy miały 4,9 pkt przewagi nad Norwegią. Ostatecznie wyprzedziły Skandynawów o 5,2. Duża w tym zasługa Geigera, który skakał w tej samej grupie co Halvor Egner Granerud. Podopieczny trenera Stefana Horngachera zdobył o 7,3 pkt więcej od lidera klasyfikacji generalnej PŚ.

Trzecia Austria straciła do zwycięzców 14,3 pkt.

W niedzielę skoczkowie pożegnali się z normalnym obiektem w Oberstdorfie. W nadchodzących dniach będą rywalizowali na dużej skoczni. W środę odbędzie się konkurs indywidualny pań, w piątek panów, a w sobotę drużynowy mężczyzn.

Czytaj więcej:

PŚ w skokach: Polska siódma w konkursie drużyn mieszanych

Norwescy eksperci o Stochu: Jest regularnie krzywdzony przez sędziów

Piotr Żyła mistrzem świata! Ogromny sukces Polaka w Oberstdorfie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2021
  GBP 5.2999 złEUR 4.5309 złUSD 3.7931 złCHF 4.1505 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama