Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Największe brytyjskie muzea w strachu przed Brexitem bez porozumienia

Największe brytyjskie muzea w strachu przed Brexitem bez porozumienia
Muzeum Historii Naturalnej w Londynie uchodzi za najpopularniejsze w całej Wielkiej Brytanii i Europie. (Fot. Getty Images)
Niektóre z najbardziej prestiżowych muzeów w Wielkiej Brytanii mogą zostać zmuszone do odwołania wystaw, jeśli Wielka Brytania doprowadzi do opuszczenia Unii Europejskiej bez porozumienia. Do poufnych notatek zarządców placówek kulturalnych w UK dotarł dziennik 'The Independent'.
Reklama

Główne atrakcje turystyczne, takie jak Muzeum Wiktorii i Alberta (V&A), Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Narodowe w Liverpoolu, wyrażają poważne obawy dotyczące kosztów sprowadzania zagranicznych dzieł sztuki, spadającej liczby turystów i niedoborów kadrowych w przypadku Brexitu bez porozumienia.

"Z korespondencji dyrekcji V&A wynika, że placówka może zostać zmuszona do tymczasowego zamknięcia swoich drzwi dla odwiedzających, ponieważ 44% pracowników obsługi klienta to obywatele UE i muzeum ma kłopoty z rekrutacją” –przekazuje dziennik "The Independent”.

"Nasza zdolność do organizowania ogromnych wystaw przy obowiązku płacenia ceł importowych byłaby naprawdę problematyczna "- twierdzi dyrektor londyńskiego muzeum V&A.

Ekspozycja w muzeum V&A w Londynie. (Fot. Getty Images)

Muzeum Historii Naturalnej z kolei obawia się utraty 2 milionów funtów na badania oraz 15-procentowego spadku liczby zagranicznych odwiedzający, co spowoduję kolejną stratę - 2,4 miliona funtów.

Królewskie Muzeum w Greenwich wypowiada się w podobnym tonie - dyrekcja placówki także obawia się kosztów sprowadzania eksponatów.

Dziennik "The Independent” podkreśla, że Brexit bez porozumienia i jego wpływ na muzea będzie katastrofalny. W samym Londynie może dojść do spadku liczby turystów, gdyż czworo na pięciu przyjeżdżających do stolicy Wielkiej Brytanii zainteresowanych jest kulturą.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2019
  GBP 4.782 złEUR 4.260 złUSD 3.799 złCHF 3.801 zł

  Sport


  Reklama