Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Najpiękniejsze nadmorskie miasta w UK

Najpiękniejsze nadmorskie miasta w UK
W najnowszym zestawieniu dziennika "The Guardian" najpiękniejszą miejscowością położona nad morzem jest Falmouth w Kornwalii. (Fot. Thinkstock)
Urokliwe, pięknie położone, posiadające bogatą historię i ciekawe propozycje rozrywek - Wielka Brytania może pochwalić się wieloma interesującymi nadmorskimi miejscowościami. Dziennik 'The Guardian' sporządził listę dziesięciu najpiękniejszych.
Reklama

Turystyczny czar Wielkiej Brytanii nie kończy się na Londynie.Tutejsze plaże nie są może konkurencją dla gorącej Grecji czy słonecznych Włoch, ale ich wyjątkowa atmosfera oddaje prawdziwy charakter Zjednoczonego Królestwa.

Na wypoczynek na brytyjskim wybrzeżu decydują się osoby, które lubią aktywnie spędzać swój wolny czas i nie przepadają za południowymi upałami.

W Wielkiej Brytanii znajduje się cały ogrom fantastycznych ośrodków nadmorskich. Są takie, które przyciągają doskonałymi warunkami do surfowania, interesującymi szlakami turystycznymi czy bogatą historią.

W najnowszym zestawieniu dziennika "The Guardian” najpiękniejszą miejscowością położoną nad morzem jest Falmouth w Kornwalii. Ten port port położony jest nad kanałem La Manche u ujścia rzeki Fal. Plaże pokrywa tam gruboziarnisty piasek i gdzieniegdzie spotyka się też skaliste platformy abrazyjne. 

Miasto Rothesay położone na szkockiej wyspie Isle of Bute. (Fot. Thinkstock)

Na podium nadmorskich piękności znalazło się również miasto Rothesay położone na szkockiej wyspie Isle of Bute. Rothesay jest miastem portowym znajdującym się nad zatoką Firth of Clyde. Posiada połączenie promowe z Wemyss Bay, skąd transport może być kontynuowany koleją do Glasgow. W centrum miasta znajdują się ruiny trzynastowiecznego zamku Rothesay.

Na wyspie Bute podczas II wojny światowej w dwóch obozach (Rothesay i Tignabruich) pod jedną nazwą Samodzielny Obóz Rothesay mieścił się obóz karny Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, w którym gen. Władysław Sikorski przetrzymywał swoich politycznych przeciwników.

W Polsce oraz w londyńskich środowiskach polskiej emigracji wojennej Isle of Bute znana była bardziej jako Wyspa Węży (inna pisownia, spotykana w literaturze polonijnej, to Wyspa Wężów).

Kolorowe domki na plaży w Herne Bay. (Fot. Thinkstock)

Podium zamyka miasto w hrabstwie Kent - Herne Bay. Miejscowość leży 11 km na północ od miasta Canterbury i 89 km na wschód od centrum Londynu. Osada słynie ze żwirowej plaży, kolorowe domków nad brzegiem morza oraz wiktoriańskej architektury.

Lista 10 najpiękniejszych nadmorskich miast Wielkiej Brytanii:

 1. Falmouth, Kornwalia, Anglia
 2. Rothesay, Isle of Bute, Szkocja
 3. Herne Bay, Kent, Anglia
 4. Saltburn-by-the-Sea, North Yorkshire, Anglia
 5. Portstewart, hrabstwo Derry, Irlandia północna
 6. Appledore, Devon, Anglia
 7. Barmouth, Gwynedd, Walia
 8. Southport, Merseyside, Anglia
 9. Tynemouth, Tyne & Wear, Anglia
 10. Ventnor, Isle of Wight, Anglii
 

  Komentarze


  • Eko
   11 czerwca, 06:59

   W tym roku zwiedze wszystkie ,wybiore najpiekniejsza na staly wypoczynek

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama