Menu

Najnowsze zasady obowiązujące w supermarketach w UK

Najnowsze zasady obowiązujące w supermarketach w UK
Każda sieć zaleca zakupy w pojedynkę, a nie - grupami. (Fot. Getty Images)
Sieci Morrisons, Tesco, Asda, Sainsbury's i Aldi poinformowały o nowych zasadach, które obowiązują podczas zakupów w ich sklepach. Wszystko po to, by zapewnić klientom bezpieczeństwo w obliczu wzrostu liczby przypadków koronawirusa.
Reklama

Morrisons

Sieć ponownie zainstaluje systemy kolejkowe wewnątrz i na zewnątrz wszystkich swoich sklepów, a kolejką przed supermarketem będzie zarządzać specjalnie wyznaczona do tego osoba.

"Zachowanie bezpiecznej odległości spowalnia rozprzestrzenianie się koronawirusa, dlatego klienci proszeni są o przestrzeganie wytycznych dotyczących dystansu społecznego podczas zakupów. Prosimy o zwracanie uwagi na specjalne oznaczenia, które znajdują się na podłodze" - można przeczytać w najnowszym komunikacie detalisty. 

Aldi

Liczba osób wchodzących do sklepu będzie w razie potrzeby ograniczana. Aldi używa systemu "świateł drogowych", aby wskazać, kiedy klienci mogą bezpiecznie wejść do środka.

Na podłodze znajdują się znaczniki, które pomagają każdemu zachować bezpieczną odległość. Sieć zachęca też do płacenia metodami zbliżeniowymi. Aldi radzi również klientom, aby - o ile to możliwe - robili zakupy w pojedynkę.

Zakrycie twarzy w sklepach Aldi jest obowiązkowe, ale pracownicy nie będą egzekwować tych przepisów.

We wszystkich sklepach o potrzebie zachowania bezpiecznej odległości 2 metrów będą przypominać specjalne naklejki. (Fot. Getty Images)

Tesco

Sieć wprowadziła limit klientów w swoich sklepach. Nowe osoby nie będą wpuszczane do środka, gdy okaże się, że wewnątrz jest już za ciasno.

Klienci Tesco muszą też pamiętać o trzymaniu bezpiecznej odległości 2 metrów. Przypominać będą o tym specjalne naklejki na podłodze.

Klienci muszą zakrywać nos i usta, ale personel nie będzie tego egzekwował. Gdyby koś zapomniał maseczki, może ją kupić przy wejściu do sklepu.

W sklepach Tesco znajdują się środki dezynfekujące do rąk, których mogą używać klienci i pracownicy. Są też dodatkowe środki do czyszczenia wózka lub koszyka.

Asda

W razie potrzeby liczba klientów wpuszczanych do sklepów Asda będzie ograniczona, dlatego supermarket zaleca samodzielne zakupy.

O potrzebie zachowania bezpiecznej odległości 2 metrów będą przypominać specjalne naklejki (na podłodze, na półkach oraz przy wejściu do sklepu) oraz komunikaty dźwiękowe wydawane przez Asda FM (sklepowe radio).

Dystans społeczny obowiązuje nie tylko w środku, ale też na zewnątrz sklepów. (Fot. Getty Images)

Sainsbury's

W oświadczeniu na swojej stronie internetowej Sainsbury's napisał: "Przestrzegaj oficjalnych wytycznych i zakrywaj twarz podczas zakupów w naszych sklepach w Anglii i Szkocji".

"Ograniczyliśmy liczbę osób w naszych sklepach. Wprowadziliśmy również systemy kolejkowe na zewnątrz sklepów i prosimy o ustawianie się w bezpiecznej odległości dwóch metrów od siebie" - dodano.

"Podczas zakupów prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych klientów i naszych pracowników. Umieściliśmy wyraźne oznaczenia na podłogach, aby pomóc w utrzymaniu dystansu społecznego" - podkreślono w komunikacie.

Sieć apeluje też do klientów o wysyłanie po zakupy tylko jednej osoby dorosłej na gospodarstwo domowe. "Pomaga nam to zachować bezpieczną odległość od innych klientów, a także pomaga skrócić kolejki" - wyjaśniono.

Detalista poinformował, że pracownicy Sainsbury's będą prosić grupy składające się z więcej niż jednej osoby dorosłej o wybranie jednego "przedstawiciela", który zrobi zakupy. "Dzieci - o ile nie mogą zostać w domu - są u nas mile widziane" - podkreślono.

Czytaj więcej:

Anglia: Od czasu nakazu zasłaniania twarzy spadła liczba wyjść do supermarketów

Kolejne supermarkety w UK chcą zatrudnić tysiące osób

Brytyjskie supermarkety reagują na zasadę sześciu osób

Supermarkety w UK alarmują: Mieszkańcy znów robią zapasy

Policja w UK będzie "zawstydzać" klientów, którzy nie noszą masek

  Komentarze
  • Bob21
   23 września, 16:04

   Kiedy w końcu ludzie się otrząsną i powiedzą dość tej tresury

  • Jan
   23 września, 17:04

   W Sklepach a...a jest najgorzej. W Hounslow pracownicy układający towar nie trzymają żadnych zasad.

  • Tytan
   23 września, 17:19

   I tak oto wolność jest zabierana po trochu i zanim się ogarnie tą większość co nie chcą by ich strefa komfortu została zakłócona aż się obudzą w kajdanach i zaszczepieni

  • True7
   23 września, 20:09

   A co wam to przypomina?Te dokładne 2m od siebie?Tak jak by wszystkich filmowali i spisywali.

  • Dav
   24 września, 06:48

   Zdurnieli do reszty.
   Na czas głupoty trzeba omijać te sklepy.

  • Guest
   24 września, 12:08

   Cześć, czy zalecacie w tej chwili podróż do Londynu? Wyjazd typowo turystyczny, zwiedzanie, pub, hotel...?
   Dziękuję za pomoc.

  • Gosc78
   24 września, 15:01

   Czyli ma sie rozumiec jak bedziemy sie wolniej poruszac to i wirus bedzie sie wolniej rozprzestrzenial:) Jedna wielka bzdura. Trzymaja ludzi w kolejce przed sklepem a w srodku i tak jeden o drugiego sie pociera.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 19.10.2020
  GBP 5.037 złEUR 4.550 złUSD 3.876 złCHF 4.245 zł

  Sport


  Sport

  Reklama