Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Najbardziej relaksujące miasto w Europie znajduje się w Anglii

Najbardziej relaksujące miasto w Europie znajduje się w Anglii
Widok na Arundel Castle. (Fot. Facebook/Arundel Castle_
Wygrała z europejskimi mekkami spokoju Chamonix we Francji i miejscowością Brač w Chorwacji - niewielka miejscowość w Anglii - Arundel - jest najbardziej idylliczną w Europie.
Reklama

Arundel położone nad rzeką Arun, w hrabstwie West Sussex w Anglii, wygrało zestawienie serwisu Travelsupermarket.com na najbardziej sprzyjające relaksowi i odpoczynkowi (Mindful Getaways).

W Arundel, w którym populacja wynosi 3 408 mieszkańców, znajduje się średniowieczny zamek, który obok katedry stanowi główną atrakcję turystyczną. Miejscu dodają uroku również malownicze wzgórza otoczone lasami oraz urocza architektura dawnych domów kupieckich przy krętych i wąskich uliczkach.

Swoistego charakteru okolicy dodaje Arundel Wetland Centre – rezerwat przyrody położony w środku South Downs National Park. 

Rzeka Arun przecina miasto na dwie części. Jest to druga pod względem szybkości nurtu rzeka w Anglii.

Do miejscowości zjeżdżają również amatorzy nadmorskich wędrówek, a w centrum zainteresowania turystów jest Climping Beach.

Innymi brytyjskimi miejscowościami, które znalazły się na liście najbardziej odprężających, figurują: Newquay, Woodbridge, Malmesbury oraz Isle of Man.

Lista najbardziej odprężających miejsc w Europie:

 1. Arundel, West Sussex
 2. Southwold, Suffolk
 3. Skyros, Grecja
 4. Chamonix, Francja
 5. Loch Lomond, Stirlingshire i Dunbartonshire
 6. Ilkley, Yorkshire
 7. Ischia, Włochy
 8. Brac, Chorwacja
 9. Ibiza, Hiszpania
 10. Cirencester, Gloucestershire
 

  Komentarze


  • Nick
   21 listopada 2017, 19:36

   Ta Ibiza jest mega spokojna i odprężająca. Pełno luda, głośno, same knajpy i błyskoteki, masa naćpanych gimboli z całego świata plus masa pijanych dorosłych Anglików i Dojczów co przyjechali pobzykać sobie, taki większy Sopot dla lepszych sfer.....

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama