Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Najbardziej antyeuropejskie miasto w UK: Czy mieszkańcy nadal popierają Brexit?

Najbardziej antyeuropejskie miasto w UK: Czy mieszkańcy nadal popierają Brexit?
Mieszkańcy Bostonu głosowali w większości za Brexitem. (Fot. Getty Images)
Boston to niewielkie miasto w Anglii, które najgłośniej hałasowało z powodu chęci opuszczenia Unii Europejskiej. Dziennikarze telewizji SKY News sprawdzili, czy 75,6% rezydentów opowiadających się za Brexitem, nadal tego chce.
Reklama

Przeważająca większość mieszkańców miasta głosowała za rozwodem z Unią, a głównym powodem była imigracja. Taka decyzja dla wielu mogła wydawać się zaskakująca, gdyż duża część gospodarki miasta w hrabstwie Lincoshire opiera się na sektorze produkcji żywności, w którym przy zbieraniu ziemniaków, warzy, owoców i kwiatów pracują nisko opłacani obywatele UE.

“Mamy tu wszystkich, ludzi z Polski, Litwy, Ukrainy, Czech, Albanii” – podkreśla Mike Cooper z Partii Konserwatywnej. Polityk nadal uważa, że Wielka Brytania powinna kontrolować imigarcję.

Boston znajduje się w Anglii, w hrabstwie Lincolnshire, u ujścia rzeki Witham. (Fot. Getty Images)

Odrzucenie umowy brexitowej w Izbie Gmin uświadomiło rdzennym mieszkańcom Bostonu, że nigdy nie otrzymają tego, za czym głosowali. Ludzie chcieli Brexitu, ale "bez bałaganu, jaki obecnie panuje w związku z opuszczeniem Unii".

"Nie, nie jestem zadowolona, bo nie mamy silnego lidera i uważam, że to, co jest teraz, to bałagan” – cytuje jedną z Angielek telewizja Sky News.

"Nigdy nie będziemy mieć Brexitu, którego chcieliśmy, bo nie mamy silnych przywódców, jestem zła. To nie nasza wina, to nie jest wina obywateli Unii, to wina rządu” – twierdzi jedna z mieszkanek Bostonu.

"Nie będę zadowolona też, jeśli dojdzie do drugiego referendum, już zdecydowaliśmy i to powinno być uszanowane” – dodała.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   20 stycznia, 18:34

   Zaraz zaraz nie moga miec tam wszystkich z Polski. Ja z zona I dzieciakami mieszkamy w Midlands.

  • Robert
   20 stycznia, 21:03

   Większość tych co głosowała za Brexitem nie chce drugiego referendum ale chodzi o te 10 czy 15 % ktòre zmieniło zdanie

  • Artur
   20 stycznia, 22:16

   Niestety wszyscy którzy byli za wyjściem UK z Uni to analfabeci i ludzie którzy tylko żyją z zasiłków! Banda nierobów ale nie myślą o tym że może się ta sytuacja zmienić jak będzie brakowało rąk do pracy którą wykonują emigranci !!!!!!

  • Polak
   20 stycznia, 23:19

   Zadufany naród tępych angoli

  • Mf
   21 stycznia, 08:10

   Szkoda słow i czasu na ten moment to jak ktos ma mieszkanie w Polsce to sie nie zastanawia tylko wraca .Zostana ci co sa bez wyjscia i beda zebrac od piatku do piatku .
   Nikt nie napisze ze podstawa jest 1250funt na miesiac pokoje po 100f tygodniowo lub czynsz 600 z cauncil to ile mozna odlozyc a zyc trzeba to jest sens siedziec i wegetowac ....

  • Dariusz
   21 stycznia, 09:51

   Przeciez to miasteczko wichrzycieli.Srednia wieku to 60 lat lud zacofany.To to samo jak babcie ks.Rydzyka .

  • Dziesiec lat
   21 stycznia, 11:57

   Dajcie im wyjść, i niech zatyrzymaja swoje owoce i warzywa, a polska powinna opracowac plan dla powrotu polaków w przypadku no brexit, bo bedzie milion bezdomnych

  • Slawek
   21 stycznia, 12:16

   Mamy tu wszystkich,przecinek ,....

  • Polak mały
   21 stycznia, 20:13

   Byłem w Bostonie w odwiedzinach u znanomych. Spacerując po mieście widziałem niezadowolonych Brytyjczyków ale widziałem również Polaków, prawie wszyscy tam to ludzie z Patologii, gdy bylem w otoczeniu anglików i polakow to mówiłem po angielsku, zeby brytýjczyce nie identyfikowali mnie z nimi.

  • DO Mf
   22 stycznia, 05:42

   Nie wszyscy "siedzą i wegetują"
   Nie wszyscy mieszkają na pokojach
   Nie wszyscy są bez wyjścia
   Nie wszyscy dostają podstawy
   Po co wrzucać wszystkich do jednego wora?
   Wiele osób ma tu swoje biznesy, domy, rodziny i mają się całkiem dobrze ;)

  • Marek
   22 stycznia, 07:34

   Ci Anglicy sami nie wiedzą czego chcą. Wybrali jakąś babcię na premiera która przez dwa lata nie jest im w stanie załatwić wyjścia z eu. Widać w relacjach z Anglii chaos,niezdecydowanie,ludzie są niepewnie przyszłości, był zamach....Polski rząd też mógłby wreszcie się ogarnąć i stworzyć realny program powrotu dla Polaków,los emigranta w takim niestabilnym kraju jest nieciekawy. Polacy,jeżeli macie do czego, wracajcie,u nas rozpanoszyli się Ukraińcy (zaproszeni przez polityków).

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama