Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nad Wyspy nadciąga sztorm Karolina. Będą śnieżyce

Nad Wyspy nadciąga sztorm Karolina. Będą śnieżyce
Sztorm Karolina uderzy w Wielką Brytanię już jutro. (Fot. Getty Images)
Mróz, wiatr i mnóstwo śniegu - od jutra nad Wielką Brytanią pojawi się sztorm Karolina. Meteorolodzy i drogowcy ostrzegają przed trudnymi warunkami, a sami Brytyjczycy mogą dotkliwie odczuć skutki srogiej zimy.
Reklama

Huragan Karolina objawi się w Zjednoczonym Królestwie bardzo porywistym wiatrem. Jego siła dochodzić będzie nawet do 130 km/h. Najszybciej zmianę pogody odczują mieszkańcy Szkocji. Tam od jutra pojawią się śnieżyce, a temperatura spadnie poniżej zera. Ogłoszono już żółty alarm pogodowy, który obowiązywać będzie od 9:00 do 12:00.

Pod warstwą śniegu znaleźć może się także Irlandia Północna, Walia i północna część Anglii. W tych regionach będzie wiał również bardzo silny wiatr. Śnieżyce spodziewane są tam przez cały weekend, zwłaszcza w niedzielę.

Trudne warunki pogodowe mogą pokrzyżować szyki podróżującym po kraju. Przewiduje się, że aura wpłynie na kursowanie pociągów, samolotów i promów. Brytyjskie firmy transportowe radzą wszystkim pasażerom, aby sprawdzali komunikaty meteorologiczne i strony przewoźników.

Szanse na lepienie bałwana będą mieli też londyńczycy. Dziennik "Metro” podaje, że śnieg spadnie w stolicy Wielkiej Brytanii w poniedziałek. Meteorolodzy twierdzą, że w metropolii utrzyma się warstwa białego puchu o grubości 5 cm.

Drogowcy ostrzegają kierowców. Widoczność na autostradach może być ograniczona, nawierzchnia jezdni śliska, a podmuchy poza terenem zabudowanym - niebezpieczne.

Policja apeluje, aby kierujący pojazdami przygotowali się odpowiednio przed wyruszeniem w trasę. Przyda się termos z ciepłym napojem, przekąski i ciepłe ubrania.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama