Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Na dublińskim lotnisku już działają elektroniczne bramki

Na dublińskim lotnisku już działają elektroniczne bramki
Na dublińskim lotnisku wprowadzono znaczne usprawnienia. (Fot. (Aneta Kubas/Londynek.net)
Już teraz na dublińskim lotnisku działają elektroniczne bramki dla osób posiadających paszport biometryczny. 20 maszyn ma znacznie usprawnić obsługę podróżnych.
Reklama

Automatyczne bramki testowane były w porcie lotniczym przez cały rok. Teraz po 10 obsługuje Terminal 1 i 2.

Bramki te wykorzystują technologię komputerowego rozpoznawania twarzy. System porównuje twarz pasażera ze zdjęciem zakodowanym w paszporcie biometrycznym. Dokonuje także standardowej kontroli danych osobowych, którą dotychczas przeprowadzali strażnicy graniczni.

Przy odprawie należy podejść do bramek z twarzą skierowaną do góry, tak aby była widoczna w kamerze, a następnie przyłożyć paszport do czytnika po prawej stronie bramki.

Po kilku sekundach system dokonuje kontroli i bramka automatycznie się otwiera. Z automatycznych przejść mogą obecnie korzystać wyłącznie osoby dorosłe, posiadające paszport biometryczny i będące obywatelami Irlandii, Szwajcarii, Unii Europejskiej i Europejskiej Strefy Ekonomicznej.

Kilka bramek obsługuje jeden urzędnik imigracyjny.

W sierpniu minister sprawiedliwości Charlie Flanagan podkreślił, że nowa technologia “poprawi jakość kontroli granicznych, w tym bezpieczeństwop granic, a także pomoże lepiej obsługiwać podróżnych”.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama