Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Na Wyspach ponad 130 tys. bezdomnych dzieci w święta

Na Wyspach ponad 130 tys. bezdomnych dzieci w święta
Według danych za okres od stycznia do marca, w Anglii i Szkocji w tymczasowym zakwaterowaniu żyło 129 745 dzieci. (Fot. Getty Images)
W tegoroczne święta domu nie będzie miało na Wyspach aż 131 269 dzieci. 9 500 z nich spędzi Boże Narodzenie w schronisku lub pensjonacie.
Reklama

Według najnowszych danych organizacji Shelter, w Wielkiej Brytanii bezdomne jest jedno na 103 dzieci. Największy problem z bezdomnością wśród dzieci ma Londyn, gdzie w ciągu ostatnich 2 lat liczba nieletnich bez dachu nad głową podwoiła się. W samej dzielnicy Westminster, która została uznana pod tym względem za najgorszy obszar na Wyspach, bezdomne jest co 11. dziecko.

Według danych za okres od stycznia do marca, w całej Anglii i Szkocji w tymczasowym zakwaterowaniu żyło 129 745 dzieci, a w Walii - 1 524.

"Hostel czy schronisko to nie są miejsca dla najmłodszych. Często słyszymy o zimnych, wilgotnych pokojach, a nawet szczurach. Maluchy dzielą łóżka z wieloma członkami rodziny, bawią się w brudnych publicznych korytarzach, a w środku nocy muszą korzystać z dzielonej toalety" - zauważa Greg Beales z Shelter, cytowany przez "Metro".

James Murray, zastępca burmistrza ds. mieszkalnictwa i budownictwa w Londynie uważa, że wina za taką sytuację leży po stronie brytyjskiego rządu. "To haniebne, że politycy dopuścili do takiego poziomu bezdomności. Serce kraja się tym bardziej, że cierpi przez to tyle dzieci" - zaznaczył Murray.

Jednocześnie przypomniał, że władze brytyjskiej stolicy w ciągu następnych 4 lat zamierzają zbudować 10 000 domów komunalnych. "Ale prawda jest taka, że ​​rady desperacko potrzebują znacznie więcej pomocy ze strony rządu, aby już teraz pomagać bezdomnym rodzinom i budować mieszkania socjalne, których potrzebują londyńczycy" - podsumował Murray.

 

  Komentarze


  • Staś
   5 grudnia 2018, 16:56

   To weźcie się w końcu za tych waszych pierdzielonych landlordów i wynajem mieszkać.Wstyd żeby za wynajecie pokoju z kuchnią płacić 1200 f.

  • XXX
   5 grudnia 2018, 18:41

   Jako, iz ani rzad, ani council'e nie maja zadnych pieniedzy a chca i maja zapewnic mieszkania socjalne, to kto za to zaplaci? Komuna pelna geba!!!

  • Kaś
   6 grudnia 2018, 08:03

   Przestańcie z tymi bzdurami. Bezdomni z wyboru rodziców nierobów. Wszyscy którzy tu mieszkamy wiemy co to Anglia i zastanawia nas tylko skąd taki zachwyt tym krajem i podziw wśród reszty świata.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama