Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Na Wyspach cieplej niż w Grecji

Na Wyspach cieplej niż w Grecji
Z takiej pogody po prostu trzeba korzystać. (Fot. Getty Images)
Wczoraj na Wyspach były najcieplejsze Walentynki od 20 lat, a dzisiaj pogoda znowu rozpieszcza Brytyjczyków. Jednak wszyscy zadają sobie pytanie: jak długo utrzyma się taka aura?
Reklama

Rano jazdę kierowcom na południu Anglii utrudniała mgła, która w niektórych miejscach ograniczała widzialność nawet do 50 metrów. Met Office wydał w związku z tym żółte ostrzeżenie od Kornwalii do Londynu i Kent. 

Jednak ok. 11:00 po mgle nie było już ani śladu, a Brytyjczycy mogli się cieszyć wiosenną aurą i słonecznym niebem. Dzisiejszej nocy temperatura spadła co prawda do -3,3 st. Celsjusza, ale już w ciągu dnia poszybuje w niektórych miejscach nawet do 16 stopni.

Nietypowa dla tej pory roku aura rozpieszczała też wczoraj zakochanych - to były najcieplejsze Walentynki od ponad 20 lat z maksymalną temperaturą 16,1 st. zanotowaną w walijskim Bala (Gwynedd). 

To jednak nie koniec dobrych wieści. Według informacji Met Office, w weekend na Wyspach będzie cieplej niż w Grecji. Jutro i pojutrze termometry w kraju pokażą maksymalnie 14 kresek, podczas gdy w Atenach będzie "zaledwie" 9 stopni. Z najpiękniejszej pogody będą się cieszyć mieszkańcy południa, w tym - Londynu.

Podobnie zapowiada się poniedziałek i wtorek - z tym, że w tych dniach może już być trochę więcej deszczu.

Za ocieplenie odpowiedzialny jest strumień tropikalnego powietrza, który przybył do Wielkiej Brytanii znad Wysp Kanaryjskich - informuje "Metro".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.05.2019
  GBP 4.912 złEUR 4.300 złUSD 3.854 złCHF 3.819 zł

  Sport


  Reklama