Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

NHS rozważa zniesienie 4-godzinnej normy oczekiwania na pogotowiu

NHS rozważa zniesienie 4-godzinnej normy oczekiwania na pogotowiu
NHS uważa, że pogotowia są zbyt obciążone, aby obsłużyć każdego pacjenta w ciągu 4 godzin. (Fot. Getty Images)
Odrzucenie normy maksymalnie 4-godzinnego oczekiwania przez pacjentów pogotowia rozważa NHS. Zdaniem władz, szpitale nie są już w stanie osiągać takich wyników.
Reklama

Dyrektor generalny NHS England Simon Stevens przyznał, że rozważa zmianę systemu, który zakłada, że 95% pacjentów pogotowia ratunkowego ma być przyjętych, zbadanych i przekierowanych lub odesłanych do domu w ciągu 4 godzin.

Po zmianach, osoby z lżejszymi dolegliwościami, jak np. skręcenia kończyn, zmuszone byłyby czekać dłużej, natomiast w pierwszej kolejności badane byłyby cięższe przypadki.

Wątpliwości zostały przedstawione podczas prezentacji długoterminowego planu rozwoju NHS. Do nowego spojrzenia na kwestię pogotowia odniosła się także Theresa May, dodając, że lekarze powinni decydować, “jakie są prawidłowe standardy na przyszłość”.

“W tym celu na zlecenie premier pod kierownictwem dyrektora medycznego NHS England prof. Steve’a Powisa, zostanie przeprowadzona kliniczna inspekcja aktualnie obowiązujących norm. Raport w tej sprawie ma być gotowy na wiosnę” - dowiedział się “The Guardian”.

Rosnąca od 2015 roku różnica pomiędzy normami a faktycznym czasem oczekiwania, regularnie przysparza NHS złej prasy.

“Chodzi nie tylko o oddziały ratunkowe. Na przykład wymóg przeprowadzenia u 92% pacjentów onkologii niepilnych zabiegów w ciągu 18 tygodni nie jest wypełniany od lutego 2016 roku. Od kwietnia 2014 szpitale nie są w stanie przeprowadzać z kolei pilnych operacji w 62 dni od skierowania od lekarza rodzinnego” - dodaje gazeta.

Jak wyliczyło NHS Providers, zrzeszające placówki służby zdrowia, powrót do spełniania limitów kosztowałby £4-5 mld.

“Władze NHS prywatnie są zdania, że chroniczne braki personelu oraz rosnące zapotrzebowanie uniemożliwiają powrócenie do wyników sprzed 2014 roku” - podsumowuje “The Guardian”.

95% pacjentów pogotowia ratunkowego ma być przyjętych, zbadanych i przekierowanych lub odesłanych do domu w ciągu 4 godzin. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Gie er
   12 stycznia, 09:28

   Ale siara. Cos mi sie wydaje, ze w duzej mierze mowa o Londyn-srondyn.

  • Lulu
   12 stycznia, 12:41

   Lekarze za duzo zarabiaja,dlatego brakuje kasy na kolejnych.Powinni wypromowac nauke w kierunku lekarskim,bedzie wiecej lekarzy.Albo sciagnac wiecej lekarzy-imigrantow.Ale kto mnie poslucha,chyba tylko czytelnik i thc :)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama