Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

NHS psychologists meet London gang members on streets in bid to tackle violence

NHS psychologists meet London gang members on streets in bid to tackle violence
Większość członków gangów ma problemy natury psychicznej? (Fot. Getty Images)
NHS psychologists are meeting London's gang members on the streets in a bid to tackle violence in the city. The scheme, set up by two doctors in Camden.
Advertisement
News available in Polish

Inicjatywa została ustanowiona przez dwóch lekarzy NHS. Terapeuci działają w londyńskiej dzielnicy Camden, gdzie rozmawiają z członkami gangów i próbują powstrzymać rosnący poziom przemocy wśród młodzieży.

Przez ostatnie 18 miesięcy lekarze Richard Grove i Jeff Halperin pracowali już z ponad setką członków znanego gangu z Camden. Oferowali im darmowy coaching i terapie.

Po sukcesie lekarzy z Camden, medycy będą w ten sposób pracować z członkami gangów z innych dzielnic brytyjskiej stolicy.

Psychologowie musieli najpierw zdobyć zaufanie młodych ludzi. Zaczęli od przychodzenia na cmentarz, na którym odbywały się spotkania. "Zajęło nam wiele czasu zanim zdobyliśmy ich zaufanie, byliśmy początkowo przez nich brani za policjantów” – zaznaczył.

“W końcu rozmawialiśmy z nimi na ulicach, a potem już w konkretnych miejscach” – dodał Grove.

Psychologowie przekazali, że większość osób, którym pomagają, nie chce być w gangu i może nawet nie uważać się za jednego z ich członków.

"Projekt narodził się po tym jak znaleźliśmy dowody na to, że wielu młodych ludzi w gangach boryka się z problemem zdrowia psychicznego” – wyjaśnił dr Halperin.

Wymuszanie, przemoc, handel narkotykami - to jedne z najważniejszych aspektów "działalności" londyńskich gangów, których jest coraz więcej. Przystępują do nich dzieci w wieku już od 12 lat, od których wymaga się rozprowadzania marihuany czy innych narkotyków u siebie w szkole. 

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Advertisement