Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

NHS pisze list do niemowlęcia, które ma zapłacić za leczenie

NHS pisze list do niemowlęcia, które ma zapłacić za leczenie
NHS przez pomyłkę wysłało list do dziecka, które miało 8 dni. (Fot. Thinkstock)
Ma zaledwie 8 dni, dwoje brytyjskich rodziców, ale NHS już go straszy opłatami za leczenie. Brytyjska służba zdrowia uważa, że dziecko nie ma prawa do bezpłatnego leczenia w Wielkiej Brytanii i musi okazać stosowne dokumenty.
Reklama

W prawdziwe osłupienie wprawiło NHS dwoje Brytyjczyków, którzy otworzyli list błędnie wysłany do ich potomka. Brytyjska służba zdrowia twierdzi w korespondencji, że dziecko nie jest rezydentem Zjednoczonego Królestwa i nie może korzystać z bezpłatnego leczenia.

Brytyjczycy Nick Horne i jego żona Latha, osiem dni po przyjściu na świat córki Violet, otrzymali list zaadresowany do dziecka z departamentu obsługującego zagranicznych pacjentów w Wielkiej Brytani. Szpital twierdzi, że to zwykła pomyłka administracyjna.

Zamieszanie powstało po tym, jak jeden z urzędników odczytał jedynie panieńskie nazwisko matki (Vipulananthan) i zażądał dokumentów potwierdzających prawo do pobytu w tym kraju.

W liście do małej dziewczynki poproszono między innymi o paszport, akt małżeństwa i potwierdzenie płacenia podatków.

Zwracając się do niemowlęcia NHS napisało: "Z naszych informacji wynika, że będziesz musiała zapłacić za leczenia w London North West Healthcare NHS Trust. NHS nie jest darmowe. Jako odwiedzająca Zjednoczone Królestwo musisz zapłacić za pobyt w szpitalu”.

Pomyłka ma zapewne związek z zapowiedziami brytyjskiego rządu, iż cudzoziemcy będą musieli płacić tysiące funtów za dostęp do państwowej służby zdrowia w Wielkiej Brytanii. Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że na każde 100 funtów wydane na leczenie imigrantów, do państwowej kasy wraca tylko 23.

 

  Komentarze


  • Majkokajko
   20 września 2017, 19:52

   ja uwazam ze wiecej wraca niz tylko 23 funty wraca bo jesli czlowiek jest zdrowy i pracuje to ten system juz go i tak dobrze wydoil poprzez np najnizsza krajowa ktora jest smiesznie niska a brytyjscy kapitalisci wykorzystuja to do maximum przyzwoitosci.Nawet pracujac dla prywatnej osoby jako uslugobiotrca juz na wstepie jestem wydojony poprez ,,very chip please "Jako obywatel drugiej kategorii i tak nie mam szans na lepsze stanowisko nawet jesli bym byl najcudowniej uzdolnionym dzieckiem . ale jestem z POLSKA co niektorzy geniusze z Anglii do dzisiaj nie wiedza gdzie ten kraj lezy .

  • Czytelnik
   21 września 2017, 02:43

   Oczywiscie ze wraca. Jakby to bylo mozliwe ze dyrektorzy NHS zarabiaja Miliony I maja Jeszcze bonusy z tego tytulu? I sami korzystajac z prywatnej opieki zdrowotnej.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama