NBA: Porażka Wizards, 17 punktów Gortata

Marcin Gortat zawsze uatrakcyjnia mecze (Fot. Getty Images)
Koszykarze Washington Wizards przegrali we własnej hali z Phoenix Suns 93:99 we wczorajszym meczu ligi NBA.
Była to 35 porażka "Czarodziejów" w sezonie, którzy w dalszym ciągu plasują się na szóstym miejscu w Konferencji Wschodniej.Po raz kolejny dał o sobie znać Marcin Gortat. Reprezentant Polski przebywał na parkiecie 30 minut - w tym czasie rzucił 17 punktów i miał 5 zbiórek.

Center Wizards był drugim strzelcem swojego zespołu. Najskuteczniejszym graczem graczem tego meczu był bowiem John Wall - 29 "oczek" i 6 asyst. "Słońca" do zwycięstwa poprowadził Goran Dragić, zdobywca 25 punktów.

Fantastyczne widowisko oglądali kibice w Indianie, gdzie miejscowi podejmowali mistrzów NBA - Miami Heat. Gospodarze wygrali jednym punktem 84:83 i umocnili się na pozycji lidera Konferencji Wschodniej.

Kapitalne zawody rozegrał LeBron James, jednak jego 38 punktów, czyli niemal połowa zdobyczy całej drużyny, nie wystarczyło by pokonać "Pacers".

Kolejne zwycięstwo odnotowała ekipa San Antonio Spurs. Najlepsza drużyna Zachodu wygrała z Denver Nuggets 108:103. Świetny mecz zagrał Tim Duncan. 38-latek rzucił 29 punktów, miał 13 zbiórek i 5 asyst, prowadząc swój zespół do zwycięstwa.