MŚ 2022: Blisko 200 tysięcy podpisów pod petycją o... powtórzenie finału

Szymon Marciniak zdaniem większości ekspertów znakomicie sprawdził się w roli głównego arbitra, ale Francuzi nie mogą pogodzić się z porażką. (Fot. ANP via Getty Images)
Blisko 200 tysięcy osób podpisało się pod internetową petycją o powtórzenie niedzielnego finału piłkarskich mistrzostw świata, sędziowanego przez Szymona Marciniaka. W katarskim Lusajl Argentyna pokonała Francję po rzutach karnych.

Wczoraj rano pod wnioskiem w serwisie www.mesopinions.com podpisanych było 197,4 tysiąca osób. W komentarzach, w większości po francusku, zarzucano Marciniakowi stronniczość, szczególnie w pierwszej połowie, gdy polski arbiter podyktował rzut karny dla Argentyny.

"Moim zdaniem meczu nie rozegrano zgodnie z zasadami i powinien zostać powtórzony, z neutralnym sędzią" - napisał jeden z internautów Lucas.

Marciniak był pierwszym w historii polskim arbitrem, który poprowadził finał mundialu. Na liniach pomagali mu Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki, a za ekipę VAR odpowiedzialny był Tomasz Kwiatkowski.

W niedzielę po 90 minutach był remis 2:2, po dogrywce 3:3, a w karnych "Albicelestes" zwyciężyli 4-2.