Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mysie odchody i góra śmieci. Tak mieszkała rodzina z dziećmi w Hull

Mysie odchody i góra śmieci. Tak mieszkała rodzina z dziećmi w Hull
Wszędzie leżały porozrzucane ubrania. (Fot. "Metro"/screenshot)
Roztrzaskane meble, mysie odchody, góra pustych puszek i niedopałków po papierosach - urzędnicy byli przerażeni, gdy zobaczyli, w jakim stanie lokatorzy zostawili mieszkanie komunalne w Hull.
Reklama

Koszmarny stan opuszczonego w ubiegłym tygodniu domu opisała reporterka "Hull Live" Hannah Robinson.

"Gdy weszliśmy przez frontowe drzwi, zobaczyliśmy (i poczuliśmy) wielkie zaniedbanie. Pierwszym pokojem była jadalnia, wypełniona dziwnymi parami dziecięcych butów i z mętnym akwarium. W toalecie brakowało deski, a odór był tak silny, że wolałeś trzymać się od tego miejsca z daleka" - relacjonowała dziennikarka.

Tak wyglądała jedna z sypialni. (Fot. "Metro"/screenshot)

To był jednak początek horroru. W salonie stały brudne sofy, zniszczone drzwi i roztrzaskane meble. Nieruchomość była zaśmiecona od góry do dołu resztkami kebabów, w połowie zjedzonymi paczkami chipsów, butelkami po piwie i niedopałkami papierosów. Wszędzie znajdowały się mysie odchody.

"Najsmutniejsze było to, że na wieszakach w korytarzu wisiały dziecięce płaszcze i szkolne plecaki, co przypominało, że przez żyjących w tym brudzie i nędzy dorosłych, cierpiały również ich dzieci" - zaznaczyła Hannah Robinson.

"W sypialni stało piętrowe łóżko, a na podłodze znajdowało się morze brudnych ubrań dla dzieci i więcej niedopałków. W drugiej sypialni w kącie leżał brudny materac, a na ziemi - porozrzucane na wpół wykończone kolorowanki" - dodała.

Wszędzie leżały porozrzucane ubrania. (Fot. "Metro"/screenshot)

Ogród nie był dużo lepszy, z zarośniętą trawą zaśmieconą pustymi puszkami po piwie, gruzem, połamanymi toaletami i zlewami.

Mark McEgan, asystent kierownika ds. mieszkaniowych w radzie Hull, przyznał, że oczyszczenie nieruchomości zajmie ok. sześciu tygodni. 

Przy okazji bronił większości lokatorów komunalnych, którzy - jak zaznaczył - szanują swoje domy. "Rocznie przekazujemy ponad 2 300 nieruchomości komunalnych i większość z nich nigdy nie jest później w takim stanie" - podkreślił.

 

    Komentarze


    • THC
      6 sierpnia 2018, 16:08

      identyczne jak moje ! tylko ja sikam do butelek a kupsko wale do worka i przez okno , co w tym dziwnego

    • Najdrzel Faradz
      6 sierpnia 2018, 16:46

      To wina emigrantów z UE!

    • Nie lubię THC
      6 sierpnia 2018, 16:48

      Zgłoś się do lekarza.Mam nadzieję że jeszcze jest szansa,a jeśli nie to morze Cię uśpi.Tak drugiej durnej osoby z jego durnymi wypocinami jeszcze nie widziałem.Współczuję Twojej mamie że Cię urodziła i Twoim rodzicom że Cię wychowywali.

    • MArcin
      6 sierpnia 2018, 17:37

      1) Rodzinie zabrac dzieci 2)Pozwac ich o zwrot kosztow remontu i jak nie majo to do paki 3)Zabrac wszystkie swiadczenia socjalne i wiecej nie dawac mieszkania od councilu. Dodatkowo sprawe naglosnic ze kazdy kto mieszka w councilowskim domu/mieszkaniu mieszka na koszto innych obywateli i ma o dane mieszkanie dbac inaczej beda KONSEKWENCJE ( jest to slowo bardzo dzis zadko uzywane )

    • SA
      6 sierpnia 2018, 18:14

      PRZESTANCIE ODPISYWAC NA DEBILNE KOMENTARZE THC LUB CZYTELNIK ANONIMOWY:)

    • Czytelnik anonimowy
      6 sierpnia 2018, 19:03

      Serce pęka, gdy pomyśli się o dzieciach.

    • Moglbym
      6 sierpnia 2018, 19:09

      Moglbym napisac jakis dlugi komentarz, dzieki ktoremu poczulbym sie znawca sytuacji, moglbym podzielic sie moja wiedza i pokazalbym wszystkim, ze jestem naprawde fajnym komentatorem . Moglbym tez napisac jakis dlugi komentarz odpowiadajacy na sarkastyczne lub zlosliwe komentarze innych komentatorow, chociaz po dluzszym namysle dochodze do wniosku, ze niestety nie chce mi sie logowac a liczba dostepnych znakow do pisania komentarza jako osoba niezalogowana jest tu zbyt mala by cokolwiek napisac i przez to niestety nie uda mi sie skomentowac artykulu, bo mi sie tu zaden tekst juz nie zmiesci

    • Do: Do czytelnik
      6 sierpnia 2018, 22:23

      Rece opadaja... Ktos sobie tutaj ubzdural, ze istnieje komentator o nazwie: "Czytelnik anonimowy". Otoz nie ma takiej osoby i nie pisze ona z kilku komputerow w roznych stronach swiata o roznym IP. Jest to nazwa nadawana przez Londynek KAZDEMU komentatorowi, ktory jest niezalogowany i pozostawi puste pole "Uzytkownik". Sprawdzcie to sobie!!!
      I potem omylkowo ktos nie wpisal nazwy uzytkownika i umiescil jak najbardziej poprawny komentarz o pekajacym sercu na mysl o dzieciach, i oczywiscie zaraz musial sie znalezc nasz rodak, prawdziwy Orzel, ktorego bola komentarze innego anonima. Nawet nie wiem czemu taka reakcja na jakiegos kpiarza, ktory pyta, czy polscy roszczeniowcy juz sie spakowali w torbe w krate? Ja na przyklad wogole nie traktuje tego pytania jako do mnie, wiec tylko wspolczuje osobom, ktore od razu mysla, ze jak sie pisze o jakiejs marginalnej grupie to jest to o nich. Wracajac do osoby "do czytelnik" - a Ty gdzie masz serce? No bo ewidentnie widac w swietle tego, co napisalem powyzej, ze nie miales pelnej informacji, ale i tak musiales wyrwac sie z agresywnym komentarzem. I po co? By zbesztac jakiegos wyimaginowanego komentatora? Niechcacy najechales na niewinna pozytywna osobe. Czy naprawde irytacja z powody czyichs glupich sarkazmow, ktore podobno Was nie dotycza, usprawiedliwia negatywne komentarze. Schodzac do czyjegos niskiego poziomu nikt na wyzyne raczej sie nie wzniesie. Nie podoba sie komus ten portal, to niech tu nie zaglada, ale to co u sie dzieje to juz jest szczyt szczytow gow..arsiego zachowania w wiekszosci komentarzy pod wiekszoscia artykolow. Zdajcie sobie sprawe, ze to Wy wykreowaliscie kilku kpiarzy typu Czytelnik lub THC poziomem swoich komentarzy, a teraz podsycacie ogien nie ignorujac ich, tylko poswiecajac im cala uwage? Co sie musi wydarzyc, abyscie zrozumieli, ze my wszyscy odpowiadamy za to, co sie tu wypisuje? Oczywiscie niech kazdy wezmie to do siebie jedynie w takim stopniu, w jakim go to dotyczy :)

    • Czytelnik anonimowy
      6 sierpnia 2018, 22:45

      Pff

    • Moze rodzina dostawala li