Menu

Możliwe utrudnienia w dojeździe do Lotniska Chopina

Możliwe utrudnienia w dojeździe do Lotniska Chopina
Pasażerowie korzystający z Lotniska Chopina w normalnym ruchu pasażerskim nie powinni odczuć utrudnień. (Fot. Getty Images)
W związku z konferencją bliskowschodnią, która odbędzie się 13-14 lutego w Warszawie, trzeba liczyć się w przyszłym tygodniu ze wzmożonymi środkami ostrożności i utrudnieniami w dojeździe do Lotniska Chopina. Nie są przewidywane utrudnienia w pracy lotniska - poinformował port.
Reklama

W tych dniach planowane jest tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej na granicy wewnętrznej Unii Europejskiej. "Będzie to wiązać się z wyrywkową kontrolą dokumentów pasażerów podróżujących również wewnątrz strefy Schengen. Na lotnisku uruchomione będą dodatkowe stanowiska odprawowe Straży Granicznej" - zaznaczono w komunikacie.

Pasażerowie korzystający z Lotniska Chopina w normalnym ruchu pasażerskim (zarówno połączenia regularne, jak i czarterowe) nie powinni odczuć utrudnień. Jednak z uwagi na możliwe utrudnienia w dojeździe, należy zarezerwować sobie więcej czasu na dojazd do lotniska.

W komunikacie przypominano, że na lotnisku nie wolno zostawiać bagaży bez opieki. Zaapelowano o przekazywanie służbom państwowym lub pracownikom lotniska wszystkich informacji o pozostawionych pakunkach lub bagażu jak również o sytuacji, które wzbudzają obawy.

Lotnisko zwróciło się też do spotterów, czyli miłośników lotnictwa, aby "w odległości mniejszej niż trzy metry od ogrodzenia nie przystawiać, ani tym bardziej opierać lub dostawiać żadnych przedmiotów". 

"Operatorom dronów przypominamy, że korzystanie z nich w pobliżu lotniska jest zakazane. Jednocześnie prosimy o bieżące sprawdzanie informacji PAŻP i ULC nt. dodatkowych zakazów i obostrzeń w ich wykorzystaniu w rejonie Warszawy w dniach konferencji oraz dniach ją poprzedzających" - podano.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.11.2019
  GBP 5.008 złEUR 4.292 złUSD 3.879 złCHF 3.913 zł

  Sport


  Reklama