Menu

Młoda Polka z Irlandii zginęła w pożarze

Młoda Polka z Irlandii zginęła w pożarze
Pożar w domu studenckim w Leuven (Fot. Getty Images)
19-letnia Polka, na stałe mieszkająca w Irlandii, zginęła w tragicznym pożarze, do jakiego doszło w domu studenckim w Belgii. Śmierć poniosła również jej koleżanka, 22-letnia Litwinka.
Reklama
Do tragicznego pożaru doszło dzisiaj rano w mieście Leuven. Gaszenie płomieni, które objęły budynek znajdujący się w pobliżu Irish College, zajęło ponad trzy godziny.

Jak donosi "The Herald", studenci - w sumie sześć osób - uciekali z płonącego budynku przez okna i dach. Większość z nich stanowili irlandzcy studenci. Wszyscy trafili do szpitala, a ich życiu nie zagraża niebezpieczenstwo.

Niestety, w zgliszczach strażacy odnaleźli ciała dwóch osób - 22-letniej Litwinki, Dace Zariny z Longford i 19-letniej Polki, Sary Gibadlo z Oranmore (Galway). Młodym kobietom nie udało się opuścić płonącego budynku na czas. "Śledztwo jest już w toku i staramy się ustalić przyczynę pożaru" - poinformował rzecznik belgijskiej policji.

O tragedii poinformowano już rodziny ofiar. Obie kobiety, które miały irlandzkie obywatelstwo, przybyły do Belgii na studencką wymianę Erasmus.
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 10.12.2019
  GBP 5.095 złEUR 4.288 złUSD 3.871 złCHF 3.925 zł

  Sport


  Reklama