Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mistrz Stoch! Polak ma już Kryształową Kulę!

Mistrz Stoch! Polak ma już Kryształową Kulę!
Czy można w sporcie osiągnąć jeszcze więcej? (Fot. Getty Images)
Kamil Stoch zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Polak wyprzedził w konkursie na mamucim obiekcie w Vikersund Niemca Richarda Freitaga, który jako jedyny mógł mu odebrać zwycięstwo w cyklu.
Reklama

Stoch po dzisiejszym konkursie będzie miał ponad 200 punktów przewagi nad Freitagiem w klasyfikacji generalnej, a do zakończenia rywalizacji w PŚ zostaną dwa konkursy indywidualne. Niemiec nie będzie więc już w stanie wyprzedzić trzykrotnego mistrza olimpijskiego.

Stoch poprzednio ze zdobycia Kryształowej Kuli cieszył się w sezonie 2013/14.

Polak wygrał też, zakończony dziś, turniej Raw Air, mimo szaleńczego pościgu Roberta Johanssona. Norweg wygrał konkurs, a Stoch był szósty.

Dzisiaj Piotr Żyła uplasował się na 12. pozycji, Dawid Kubacki był 16., tuż za nim znalazł się Stefan Hula, a Jakub Wolny uplasował się na 27. miejscu. Do finałowej serii nie awansował Maciej Kot, który zajął 31. lokatę.

Do zakończenia rywalizacji w PŚ pozostały trzy przyszłotygodniowe konkursy na skoczni mamuciej w Planicy, w tym dwa indywidualne. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama