Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Mirotic niezdolny do gry po bójce z kolegą z Chicago Buls

Mirotic niezdolny do gry po bójce z kolegą z Chicago Buls
Nikola Mirotic pobił się wczoraj z kolegą z drużyny. (Fot. Getty Images)
Montenegro winger Nikola Mirotic is unable to cancel the game after the Chicago Bulls beat up with a team-mate, the club reported in the NBA basketball team.
Advertisement
News available in Polish

Do bójki Mirotica i Bobby'ego Portisa doszło podczas wczorajszego treningu zespołu. Mocno uderzony w twarz Czarnogórzec doznał wstrząśnienia mózgu i złamania górnej szczęki. Przez kilka minut leżał na parkiecie. Został zabrany do szpitala, który opuścił tego samego dnia. Prawdopodobnie konieczna będzie interwencja chirurgiczna.

"Mirotic jest niezdolny do gry do odwołania. Klub rozważa nałożenie sankcji dyscyplinarnych" - oświadczyły władze Bulls.

Urodzony w Czarnogórze, ale reprezentujący Hiszpanię 26-letni Mirotic w drużynie "Byków" występuje od 2014 roku. W minionym sezonie zdobywał średnio w meczu 10,6 pkt i miał 5,5 zbiórki. Podpisał ostatnio dwuletni kontrakt, gwarantujący mu w bieżących rozgrywkach 12,5 mln dolarów, co jest drugą gażą w zespole, po środkowym Robinie Lopezie - 13,788 mln.

22-letni Portis, który zarobi 1,516 mln dolarów, rywalizuje z nim o miejsce w pierwszej piątce na pozycji silnego skrzydłowego. W poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 6,8 pkt i odnotował 4,6 zb.

Zespół Chicago Bulls, prowadzony przez trenera Freda Hoiberga, pierwszy mecz w rozpoczętym wczoraj sezonie NBA rozegra w nocy z czwartku na piątek z Toronto Raptors na wyjeździe.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Advertisement