Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Minister Maląg on the list of 48 ambassadors on LGBT issues: "Poland does not support this letter"

Minister Maląg on the list of 48 ambassadors on LGBT issues: "Poland does not support this letter"
Minister Maląg (na zdj.) nie ukrywa, że środowiska LGBT nie są w Polsce mile widziane. (Fot. Facebook/Marlena Maląg)
'We, as Poland, do not support this letter,' said the Minister of Family and Social Policy, Marlena Maląg, referring to the letter of 48 ambassadors, diplomats and representatives of international organizations, in which they expressed their support for efforts to make the public aware of LGBT problems.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

List opublikowano 17 maja w Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii.  Odnosząc się do tego listu Maląg zaznaczyła, że "my chcemy przede wszystkim Europie pokazać silną Polskę, z silną rodziną i z kręgosłupem wartości".

Minister rodziny i polityki społecznej dodała: "chcemy przygotować taki dokument - zresztą zaprosiliśmy już do współpracy naszych partnerów z Grupy Wyszehradzkiej - abyśmy razem pokazali w Europie silną rodzinę, opartą na kręgosłupie wartości".

"W Konstytucji jest opisane, że rodzina to jest związek kobiety i mężczyzny - mówimy o małżeństwie - i w małżeństwie rodzą się dzieci. Z tym idziemy do Europy. Chcemy być w tej Europie i chcemy budować silną Europę opartą na silnej rodzinie, tak jak budujemy w Polsce" - stwierdziła Maląg.

Zdaniem minister, "nie ma wartości wyższej niż rodzina". "Rodzina była przed państwem. Najpierw były rodziny, a potem tworzyły się pierwsze państwa. A więc jeżeli będziemy mieli silną rodzinę, silnie inwestowali w kapitał ludzki, to wtedy możemy mówić o silnym państwie, zrównoważonym, dynamicznie się rozwijającym. Musimy mieć ten silny fundament, nie chwiejący się" - zastrzegła Maląg.

Podobne listy ambasadorów są publikowane w Polsce od 2012 roku. W tym roku sporządzanie listu z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii - koordynowała Ambasada Królestwa Danii w Polsce.

Pod listem otwartym podpisali się ambasadorowie: Argentyny, Australii, Austrii, Chile, Chorwacji, Cypru, Czarnogóry, Czech, Ekwadoru, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Izraela, Kanady, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Macedonii Północnej, Malty, Niemiec, Norwegii, Nowej Zelandii, Portugalii, San Marino, Serbii, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Włoch, a także Przedstawiciel Generalny Rządu Flandrii i Administrator Generalnej Wallonie-Bruxelles International.

Wśród sygnatariuszy listu są też: Szef Biura Kontaktowego Parlamentu Europejskiego w Polsce, reprezentanci Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej i Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w Polsce, Dyrektor Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE, Dyrektor Biura Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji oraz Sekretarz Generalnego Wspólnoty Demokracji, a także, jako członkowie trójki koordynatorów, ambasady Belgii, Danii i Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Czytaj więcej:

UE "strefą wolności LGBTIQ". Zdecydowana większość poparła rezolucję

Kampania "Protect Our Twins" w UK. Celem pomoc LGBT w Polsce

Po weekendzie publikacja listu dyplomatów dla społeczności LGBT+ w Polsce

Zagraniczni dyplomaci w Polsce: Popieramy uświadamianie o problemach LGBTI

UK zorganizuje pierwszą globalną konferencję LGBT

    Advertisement
    Advertisement
    Rates by NBP, date 28.03.2024
    GBP 5.0474 złEUR 4.3191 złUSD 4.0081 złCHF 4.4228 zł
    Advertisement

    Sport


    Advertisement
    Advertisement